CES 2020. TCL z nową technologią Vidrian™ Mini-LED

07 stycznia 2020 Sprzęt

Na trwających w  Las Vegas targach CES firma TCL zaprezentowała możliwości technologii wyświetlania nowej generacji. Debiutujące rozwiązanie nosi nazwę Vidrian™ Mini-LED. To pierwsza na świecie technologia podświetlania obrazu oparta na specjalnie stworzonych, niezależnych strefach z tysiącami mikrożarówek ledowych (Mini-LED) bezpośrednio wtopionych w krystalicznie czyste szklane podłoże.

Telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED mają zapewniać wyjątkowy kontrast i doskonałą jasność bez względu na kąt, pod jakim patrzymy na ekran. Jak zapewnia producent, odtworzą szczegóły obrazu w filmach i spełnią oczekiwania graczy, którzy poszukują technologii zapewniającej szybką i nieprzerwaną reakcję kolorystyki, kontrastu i jasności.

W porównaniu z dotychczasowym procesem produkcji diod LED LCD, w którym wykorzystuje się tradycyjną technologię obwodów pasywnych, nowo opracowany przez TCL proces opiera się na bezpośrednim aktywnym nałożeniu obwodów półprzewodnikowych w technice oksydowej, na krystaliczne podłoże. Zapewnia to większą wydajność, precyzyjniejsze źródło światła i lepszy efekt jasności.

Telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED są cieńsze, oferują dłuższy okres eksploatacji, a wyświetlane przez nie obrazy mają ostrzejszy kontrast, głębsze, żywe kolory i większą jasność.

Stoisko TCL znajduje się w Hali Głównej w Centrum Konferencyjnym. Targi wystartowały dziś i kończą się 10 stycznia br.

***

Firma TCL Electronics powstała w 1981 roku w Chinach, dziś jest obecna na ponad 160 rynkach na całym świecie. Według firmy badawczej Sigmaintell, w okresie od 1. do 3. kwartału 2019 roku, TCL uplasowało się na globalnym rynku telewizorów na 2. miejscu pod względem sprzedaży ilościowej. Firma specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej - od odbiorników telewizyjnych i produkty audio, po inteligentny sprzęt gospodarstwa domowego.

Źródło: TCL

Videotesty
Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Video test Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Luxman L-509X - najdroższy w ofercie firmy wzmacniacz zintegrowany -...
6:07
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu