Sonos uruchomił nową usługę streamingu radia

22 kwietnia 2020 Sprzęt

Sonos uruchomił nową usługę streamingu radia o nazwie Sonos Radio. Serwis jest darmowy i dostępny wyłącznie dla właścicieli systemów Sonos. Ułatwia słuchanie ponad 60 000 stacji radiowych z całego globu. Użytkownicy usługi otrzymają również dostęp do oryginalnych treści od Sonos tworzonych we współpracy z artystami ze świata muzyki.

Sonos Radio łączy w jednym miejscu takie usługi, jak TuneIn czy iHeart Radio. Umożliwia słuchanie muzyki, relacji sportowych, wiadomości oraz innych audycji zarówno w lokalnych stacjach radiowych wyselekcjonowanych w oparciu o kod pocztowy, jak i w wybranych rozgłośniach z całego świata. Usługa będzie regularnie rozszerzana o nowych partnerów i nadawców.

Sonos Sound System

Sonos przygotował też własne, oryginalne treści. Sztandarowym projektem jest stacja Sonos Sound System prowadzona bezpośrednio przez zespół Sonos. Nagrania odbywają się w nowym studio radiowym zlokalizowanym we flagowym salonie marki w Nowym Jorku.

Usłyszymy piosenki znane i premierowe. Nie zabraknie relacji zza kulis oraz gości specjalnych, takich jak: Angel Olsen, JPEGMAFIA, Phoebe Bridgers, Jeff Parker (Tortoise), Vagabon i in.

W każdą środę będą nadawane audycje przygotowywane bezpośrednio przez artystów. 60-minutowy program wypełnią muzyka (m.in. premiery nowych utworów) oraz komentarze o inspirujących twórcach.

W Sonos Radio znajdą się też osobne stacje z muzyką dobraną przez koneserów, DJ-ów i artystów. Swoimi inspiracjami i ulubionymi utworami podzieli się m.in. Thom Yorke - lider grupy Radiohead. Jego stacja nosi nazwę "In the absence thereof".

– Poznacie tu w nowej formie mój nawyk tworzenia kompilacji i katalogów swoich niedawnych odkryć. Tego, co mnie fascynuje, porusza, pochłania, rzuca mi wyzwanie, otwiera nowe drzwi lub przypomina o tym, o czym mogłem zapomnieć. Usłyszycie tu zarówno rzeczy niezwykle złożone, jak i subtelnie proste. Gwałtowne, śmieszne, niepoukładane, lekkie oraz ciężkie. Po prostu wszystko, co ostatnio wpadło mi w ucho.

Mogą to być zarówno klasyki, odkryte na nowo starsze kawałki, jak i świeże odkrycia. Mam nadzieję, że moja stacja zapewni przyjemną odskocznię w tym okresie, kiedy wszyscy spędzamy dużo czasu za zamkniętymi drzwiami naszych domów. Być może dzięki temu ściany tak szybko nas nie przytłoczą - mówi Thom Yorke.

W najbliższych tygodniach wystartują kolejne stacje tworzone przez muzyków - prowadzona przez Brittany Howard z zespołu Alabama Snakes, Davida Byrne'a znanego z Talking Heads oraz autorstwa wytwórni Third Man Records. Nowe stacje twórców będą regularnie dodawane do Sonos Radio. Zarówno Sonos Sound System, jak i selekcje artystów nie będą przerywane reklamami.

Sonos Stations

Kolejnym elementem usługi jest Sonos Stations, czyli ponad 30 stacji radiowych inspirowanych ulubionymi gatunkami muzycznymi użytkowników Sonos. To z kolei miks muzyki wyselekcjonowanej przez Sonos, dostępnej między innymi w ramach takich stacji jak: Concert Hall, Country Outlaws, Hip Hop Archive czy Kids Rock.

Przy projektowaniu Sonos Radio stworzono specjalny zestaw narzędzi do tworzenia audycji i selekcji treści dla Sonos Stations. Gwarantują one regularnie aktualizowany miks nowej, ręcznie dobranej muzyki. Sonos nawiązał również współpracę z Super Hi-Fi. Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania firmy zapewniają wyrównywanie głośności oraz miksowanie utworów i komentarzy głosowych.

Dostępność Sonos Radio

Sonos Radio już dostępne. Usługę można znaleźć w menu aplikacji Sonos po zainstalowaniu aktualizacji.

Funkcja streamingu stacji radiowych z całego świata w ramach Sonos Radio jest dostępna globalnie, w tym w Polsce. Oryginalne stacje radiowe Sonos (Sonos Sound System, stacje artystów oraz Sonos Stations) będą od dzisiaj dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Australii. Dostępność tych stacji będzie sukcesywnie rozszerzana na kolejne kraje.

Może Cię zainteresować
SONOS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu