Soundbar Sonos Arc

14 maja 2020 Sprzęt

Sonos zaprezentował swój nowy inteligentny soundbar, model Arc. Na tle pozostałych z oferty wyróżnia się tym, że wspiera technologię Dolby Atmos. Wraz z nim debiutują dwie nowe generacje znanych już modeli urządzeń - Sonos Five i Sonos Sub. Wszystkie te produkty w pełni wykorzystują możliwości nowej platformy oprogramowania Sonos S2.

Efektów dźwiękowych chyba możemy spodziewać się zacnych, ponieważ w strojeniu Arc brał udział zespół nagrodzonych Oscarami inżynierów dźwięku. Konstruktorzy do obudowy zapakowali tymczasem 11 głośników, w tym dwa skierowane w górę dla efektu audio 3D.

Sonos Arc jest przy tym wyposażony w specjalne oprogramowanie, które automatycznie dostosowuje profil dźwięku do ustawienia kina domowego, rodzaju i źródła odtwarzanych treści oraz systemu stereo, Dolby Digital 5.1 lub Dolby Atmos. Treści zgodne z tym ostatnim standardem można już znaleźć w ponad 25 usługach streamingu wideo.

Soundbar jest także kompatybilny ze zaktualizowaną wersją Sonos Trueplay - technologią, która pozwala dostosować profil akustyczny głośników do pomieszczenia. Trueplay bierze teraz pod uwagę dźwięk poziomy i pionowy, zapewniając wsparcie dla audio 3D.

Czytaj również nasze testy urządzeń Sonos

Soundbar Sonos Arc 3

Sterowanie soundbarem jest proste i odbywa się przez nową aplikację Sonos, bazującą na drugiej generacji oprogramowania producenta. Do wyboru mamy m.in. funkcje poprawy jakości odtwarzanej mowy (Speech Enhancement) oraz tryb nocny (Night Sound), który tłumi np. dźwięk głośnych eksplozji. Sonosa Arc można również kontrolować pilotem telewizora lub głosowo.

Urządzenie jest kompatybilne z Amazon Alexa, Asystentem Google oraz Apple AirPlay 2.

Sonos Arc jest dostępny w dwóch matowych wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej. Został okryty zaokrągloną o 270 stopni maskownicą i łagodną, gładką obudową. Można postawić go na stoliku z telewizorem lub zamontować na ścianie, wykorzystując do tego specjalny uchwyt. Podłączenie do telewizora odbywa się za pomocą złącza HDMI eARC lub ARC.

Arc może funkcjonować jako samodzielne urządzenie, istnieje jednak możliwość rozszerzenia systemu np. o Sonos Sub i parę głośników One SL.

Sonos Arc zastąpi w portfolio Sonosa modele Playbar i Playbase.

Soundbar Sonos Arc 3

Subwoofer Sonos Sub i głośnik Sonos Five

Sonos zaprezentował jeszcze dwie nowości - subwoofer Sonos Sub (3 generacja) oraz głośnik bezprzewodowy Sonos Five. Od swoich poprzedników, oba urządzenia odróżnia także większa ilość pamięci oraz zwiększona moc obliczeniowa.

Subwoofer Sonos Sub (3 generacja)

Ceny i dostępność:

Wszystkie nowe urządzenia można już zamówić w przedsprzedaży (10 czerwca rusza sprzedaż powszechna) na sonos.com w cenach:

• Sonos Arc: 3899 zł
• Sonos Sub: 3399 zł
• Sonos Five: 2499 zł

Nowa aplikacja Sonos

Od 8 czerwca użytkownicy urządzeń Sonos będą mogli pobrać nową, ulepszoną aplikację będącą podstawą dla kolejnej generacji produktów Sonos, takich jak Arc, Five oraz nowy Sub. Wszystkie one będą obsługiwane wyłącznie przez aplikację.

Aplikacja zapewnia wsparcie dla technologii audio o wyższej rozdzielczości (o czym można przekonać się z Arc w systemie Dolby Atmos), usprawnione zabezpieczenia, nowy wygląd i łatwiejszą obsługę.

Zaktualizowany interfejs pozwala użytkownikom łatwiej wyszukiwać treści, kontrolować dźwięk i dostosowywać system do własnych potrzeb dzięki nowym opcjom, takim jak zapisywanie grup pomieszczeń.

Nowa aplikacja Sonos

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować
SONOS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu