Głośnik bezprzewodowy Bang & Olufsen Beosound A1 2. generacji

19 czerwca 2020 Sprzęt

Bang & Olufsen zaprezentował właśnie Beosound A1 drugiej generacji - przenośny głośnik Bluetooth wyposażony w elegancką, cieńszą niż poprzednika, obudowę, w pełni odporną na wodę i pył.

Może Cię zainteresować

To nie koniec zmian. Bateria głośnika pozwala na odtwarzanie muzyki nawet 18 godzin przy typowej głośności, A1 został ponadto wyposażony w odświeżony interfejs użytkownika i - pierwszy raz w przypadku głośnika Bluetooth - oferuje kompatybilność z asystentem głosowym Amazon Alexa. Ma być także bardziej wydajny i łatwiejszy w użyciu.

Beosound A1 - wzornictwo

Beosound A1 jest o 7 procent lżejszy od oryginału i ma nowo opracowany wzór otworów maskownicy, smuklejszą obudowę i zwężającą się podstawę, która sprawia, że głośnik nabiera lekkości, pomimo że jest niższy tylko o 0,85 mm. Dołączony do niego skórzany pasek dostał nową etykietę.

Przyciski zostały przeprojektowane, zmieniło się także ich położenie. Znajdują się teraz bliżej paska, aby były lepiej widoczne, mają ponadto większe i wyraźniejsze symbole. Jednocześnie wskaźnik LED został przesunięty na wierzch głośnika, co znacznie poprawia jego widoczność ze wszystkich stron.

Czytaj również testy głośników bezprzewodowych Bang&Olufsen

Głośnik bezprzewodowy Bang & Olufsen Beosound A1 2. generacji

Beosound A1 - przetworniki

We wnętrzu Beosound A1 znajdują się dwa zmodernizowane przetworniki zapewniające jeszcze wydajniejszy dźwięk 360 stopni: 3.5 calowy głośnik średniotonowy z aluminiową membraną oraz neodymowym napędem magnetycznym, a także 3/4 calowy głośnik wysokotonowy i zaawansowane filtrowanie DSP zasilane przez parę 30-watowych wzmacniaczy klasy D.

Beosound A1 obsługuje teraz kodowanie aptX.

Beosound A1 - asystent głosowy

Beosound A1 oferuje pełną kompatybilność z asystentem głosowym Amazon Alexa. Korzystając z technologii Far Field, Alexa może być aktywowana z odległości do 5 metrów, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu oraz pozostaje w gotowości do 3 godzin po wyłączeniu.

Głośnik bezprzewodowy Bang & Olufsen Beosound A1 2. generacji

Beosound A1 - czas pracy

Najnowszy standard Bluetooth 5.1 zapewnia najlepszą dokładność i stabilność połączenia. Bateria zapewnia teraz do 18 godzin słuchania przy typowej głośności (70 dB) w porównaniu do 4 godzin w pierwszej wersji oraz do 48 godzin przy umiarkowanej głośności (55 dB) w porównaniu do 24 godzin poprzednika.

Co więcej, nowy system sygnalizacyjny LED ostrzega o niskim stanie baterii i umożliwia łączność z aplikacją Bang & Olufsen, aby precyzyjnie pokazać aktualny stan baterii.

Druga generacja zawiera teraz układ trzech mikrofonów zapewniający znacznie lepszą jakość połączeń, gdy Beosound A1 jest używany jako zestaw głośnomówiący.

Beosound A1 - wodoodporność

Beosound A1 drugiej generacji otrzymał certyfikat IP67, co oznacza, że głośnik jest odporny na wnikanie wody przy zanurzeniu na głębokość do 1 metra przez 30 minut i jest zabezpieczony przed piaskiem i brudem.

***

Beosound A1 jest dostępny w sprzedaży w wersjach kolorystycznych Black Anthracite oraz Grey Mist.

Źródło: Horn Distribution

BANG & OLUFSEN testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu