Amplituner AV z 8K Denon AVR-S960H

30 czerwca 2020 Sprzęt

Denon poszerza swoją gamę amplitunerów 8K o nowy model - AVR-S960H z obsługą 8K. To pierwszy amplituner AV z obsługą 8K w linii Denon S-Series oferujący pakiet najnowszych technologii audio i obrazu.

Denon AVR-S960H może być częścią systemu kina domowego 4K, oferuje też gotowość obsługi 8K. Jest bowiem wyposażony w wejście HDMI "8K", umożliwiające obsługę rozdzielczości 8K/60Hz i 4K/120Hz, wsparcie nowych formatów HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR.

Denon oferuje też nową funkcję HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS), pozwalającą na zmianę rozdzielczości lub liczby klatek na sekundę źródła w celu wyeliminowania zjawiska czarnego ekranu. Z wyjątkiem 8K/60Hz i 4K/120Hz wszystkie inne funkcje są obsługiwane również przez pięć pozostałych wejść HDMI 4K.

Najnowsze modele z serii S nadal obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020. Denon AVR-S960H został także wyposażony w technologie Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X, DTS Virtual:X, dzięki czemu można z czasem dodawać nowe głośniki do systemu.

Czytaj również testy amplitunerów AV Denon

 Amplituner AV z 8K Denon AVR-S960H - front

Denon AVR-S960H nadal obsługuje kanał zwrotny audio eARC (enchanced Audio Return Channel), który zapewnia transfer nieskompresowanego i kodowanego obiektowo dźwięku z telewizora do amplitunera za pomocą jednego kabla HDMI.

Telewizory odtwarzają obraz bezpośrednio z aplikacji telewizyjnych w najlepszej dostępnej jakości - 4K lub 8K - podczas gdy amplituner określa najlepszy dostępny format dźwięku surround do dekodowania.

Dzięki eARC i najnowszej łączności HDMI do 8K Ultra HD, nowy amplituner zapewnia bezproblemowe połączenie z nowoczesnymi telewizorami 8K, urządzeniami do streamingu, konsolami do gier i innymi odtwarzaczami multimedialnymi.

Amplituner AV z 8K Denon AVR-S960H - panel przyłączneniowy

Kluczowe cechy - AVR-S960H

Dźwięk oraz formaty Surround

• 7x 145 W mocy wzmocnienia i zdolność obsługi głośników o niskiej impedancji.
• Formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X, DTS Virtual:X.
• Premium DAC: 32bit AKM DAC umożliwia dekodowanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości.
• Dźwięk Hi-Res: możliwość dekodowania plików bezstratnych do 24-bit/192-kHz ALAC, FLAC i WAV, a także ścieżek DSD 2.8MHz i 5.6MHz za pośrednictwem portu USB na panelu przednim lub urządzeń sieciowych.

Wideo oraz HDMI

(Nowość) 8K: rozdzielczość 8K i funkcja skalowania obrazu.
(Nowość) 4K/120Hz: płynny obraze dzięki obsłudze 4K/120 klatek na sekundę.
(Nowość) Variable Refresh Rate (VRR): zmniejsza lub całkowicie eliminuje opóźnienie, zacinanie i rozrywanie klatek.
(Nowość) HDR10+
(Nowość) Dynamic HDR: optymalizacja wydajności telewizorów HDR za pomocą Dynamic HDR z dynamicznymi metadanymi, scena po scenie lub klatka po klatce.
(Nowość) Quick Media Switching (QMS)
(Nowość) Quick Frame Transport (QFT): zmniejszanie opóźnienia w celu eliminacji lagów.
• eARC: Ulepszony kanał zwrotny audio obsługuje najnowsze bezstratne i wielowymiarowe formaty audio do transmisji dźwięku bezpośrednio z telewizora do amplitunera AV za pomocą pojedynczego kabla HDMI.
• Auto Low Latency Mode (ALLM): tryb obsługiwany przez Xbox One, wymaga kompatybilnego telewizora.
• Kolory: 4:4:4 Pure Color sub sampling, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic HDR, 3D oraz BT.2020.
• HDCP 2.3: obsługa najnowszego standardu ochrony przed kopiowaniem na wszystkich portach HDMI.

Amplituner AV z 8K Denon AVR-S960H - wnętrze

Streaming muzyki oraz Smart Home

• Roon Tested
• HEOS® Built-in: streaming muzyki przez Wi-Fi oraz technologia audio multiroom z kompatybilnymi komponentami. HEOS obsługuje bezpłatne i płatne muzyczne serwisy streamingowe takie jak Spotify, Napster, Amazon Music HD, TuneIn, Deezer, SoundCloud, TIDAL i wiele innych.
• AirPlay 2
• Intuicyjne sterowanie głosowe: współpraca z Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri (funkcjonalności są zależne od platformy. Sterowanie głosowe może nie być dostępne w niektórych krajach i językach)
• Bluetooth: przesyłanie muzyki bezprzewodowo do drugiej strefy lub głośników HEOS za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji HEOS.
(Nowość) Bluetooth Transmitter: odtwarzanie dźwięku jednocześnie przez głośniki i słuchawki.

Konfiguracja oraz łatwość użytkowania

• Kalibracja & optymalizacja akustyki pomieszczenia: pakiet technologii kalibracji EQ firmy Audyssey, zapewniający prostą, dokładną konfigurację i dynamiczną kontrolę głośności, w tym Audyssey MultEQ, Dynamic EQ oraz Dynamic Volume.
(Nowość) Dual Audyssey Preset Memory: pozwala przechowywać dwie konfiguracje Audyssey i przełączać się między nimi, aby uzyskać wrażenia dźwiękowe dopasowane do preferencji.
• Przyciski Quick Selects: panel przedni i pilot mają cztery przyciski szybkiego wyboru Quick Selects, które przechowują preferowane ustawienia audio dla każdego źródła.
• Aplikacja sterująca (iOS/Android): Denon AVR remote do podstawowej kontroli i konfiguracji AVR. W sprzedaży dostępna jest aplikacja Audyssey MultEQ Editor umożliwiająca manualne dostosowanie krzywej EQ dla pomieszczenia.

Denon AVR-S960H będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2020 u autoryzowanych dealerów Denon.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DENON testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu