Telewizor Samsung QLED Q800T

24 sierpnia 2020 Sprzęt

QLED Q800T z ekranami o przekątnej 65",75" i 82", to jedna z nowości Samsunga na rok 2020. Wykorzystuje sztuczną inteligencję i procesor Quantum 8K, który analizuje obraz i dźwięk. Funkcja Inteligentnego Skalowania do 8K sprawia ponadto, że oglądane materiały są podnoszone do rozdzielczości jak najbliższej 8K*.

Samsung QLED Q800T - funkcje

Telewizor jest wyposażony w funkcje jak Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS+) czy Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), oferuje także - dzięki funkcjom Dotknij i Wyświetl czy Multi View - nowe możliwości połączenia ze smartfonem.

Funkcja Adaptacji Obrazu odpowiada za to, że telewizor sam reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność ekranu. Kontrast jest zaś wzmacniany dzięki technologii Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie.

Telewizor Samsung Q800T jest wyposażony w nowy system głośników. Brzmienie jest kształtowane przy tym za sprawą funkcji Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS+), która wykorzystuje oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji w celu dostosowania ruchu do akcji rozgrywającej się na ekranie.

Ponadto Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) sprawia, że kiedy w pobliżu pojawia się dźwięk szumu wydobywającego się z czajnika albo za ścianą rozpoczynają się prace remontowe, funkcja sama wykrywa zmiany dźwiękowe. Kiedy hałas ucichnie, głośność automatycznie wróci do pierwotnego poziomu.

Telewizor Samsung QLED Q800T

Samsung QLED Q800T - telewizor smart

Smart TV to już standard. W Samsungu Q800T , oprócz dobrze znanych rozwiązań, takich jak obsługa za pomocą Jednego Pilota, znajdziemy dodatkowe przydatne funkcje - np. Dotknij i Wyświetl, pozwalającą otrzymać lustrzaną kopię smartfona na dużym ekranie poprzez dotknięcie telefonem do obudowy telewizora.

Z kolei funkcja Multi View pozwoli podzielić nasz ekran na dwie części, dzięki czemu z jednej strony znajdą się aktualnie oglądane przez na treści, a druga pokaże ekran naszego urządzenia mobilnego.

*Działanie funkcji Inteligentnego Skalowania zależy od jakości i rodzaju materiału wejściowego. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera lub w trybie Gra. Funkcja nie dotyczy modelu Q60T.

Źródło: Samsung

Może Cię zainteresować
SAMSUNG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu