Słuchawki Sennheiser HD 560S

06 października 2020 Sprzęt

W pierwszej połowie października w cenie 899 zł pojawią się w sprzedaży nowe słuchawki Sennheiser HD 560S. Jak czytamy w informacji prasowej, mają służyć do analitycznych odsłuchów.

Może Cię zainteresować

Założeniem konstruktorów HD 560S jest to, aby słuchawki były źródłem dźwięku naturalnego i czystego, a przede wszystkim oddającego nawet najdrobniejsze szczegóły nagrań.

Przetworniki słuchawek Sennheiser HD 560S oferują porównania miksów A/B, źródeł i formatów plików. Dodatkowo otwarte nauszniki ułatwiają naturalne rozprzestrzenianie się fal dźwiękowych, a ich specjalne ustawienie zapewnia optymalną pozycję przetworników, co gwarantuje szeroką, wyrazistą scenę dźwiękową bez konieczności odsłuchu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu.

HD 560S oferują zakres częstotliwości od 6 Hz do 38 kHz. W efekcie słuchawki, jak zapewnia producent, bez problemu odtwarzają wszystkie basowe niuanse. Jednocześnie wysoka czułość 110 dB /1 V oraz niski współczynnik całkowitego zniekształcenia harmonicznego THD (<0,05% przy 90 dB) mają oferować klarowność i dynamikę nawet przy wysokim poziomie ciśnienia akustycznego (SPL). Impedancja 120 Ω pozwala na użycie słuchawek HD 560S z praktycznie każdym źródłem dźwięku.

Sennheiser HD 560S pozwalają na długie odsłuchy, ponieważ ich obudowa jest bardzo lekka. Mają przy tym konstrukcję otwartą, z wentylowanymi nausznikami i welurowymi poduszkami. Słuchawki HD 560S są wyposażone w odłączany 3-metrowy kabel z wtykiem 6,3 mm i adapterem 3,5 mm na elastycznym przewodzie o długości 15 cm.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Źródło: Aplauz

SENNHEISER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu