Kolumny głośnikowe JBL L100 Classic 75 i wzmacniacz zintegrowany JBL SA750 - JBL świętuje 75. urodziny

25 stycznia 2021 Sprzęt

W 2021 roku przypada 75. rocznica istnienia marki JBL. Z tej okazji na rynek trafią dwie specjalne limitowane edycje swoich produktów Luxury audio: jubileuszowe kolumny JBL L100 Classic 75 oraz wzmacniacz zintegrowany JBL SA750. Oba urządzenia będą dostępne od maja 2021 roku w ograniczonej liczbie.

Kolumny głośnikowe JBL L100 Classic 75

W kolumnach JBL L100 Classic 75 zastosowano ten sam styl wzorniczy retro w stylu lat 70., co w JBL L100 Classic. Jest więc i czarna piankowa maskownica Quadrex, kolumny są również wykończone fornirem z drewna tekowego. W sprzedaży pojawi się zaledwie 750 par tego modelu, każy otrzyma unikalną sygnowaną tylną plakietkę i Certyfikat Autentyczności upamiętniający 75. Rocznicę istnienia marki.

Pod względem akustycznym model L100 Classic 75 otrzymał ulepszoną konstrukcję zawieszenia głośnika niskotonowego i możliwość podłączenia bi-wire za pośrednictwem wysokiej jakości terminala z dwoma zestawami pozłacanych zacisków.

JBL L100 Classic 75 jest sprzedawany jako system dopasowanych par i zawiera zestaw stojaków podłogowych JS-120. Cały system jest dostarczany w specjalnie wykonanej drewnianej skrzyni z grafiką z limitowanej edycji na panelach bocznych.

Czytaj również test kolumn głośnikowych JBL L100 Classic

Kolumny głośnikowe JBL L100 Classic 75

Głośnik JBL L100 Classic 75 jest wyposażony jest w 1-calowy (25 mm) tytanowy przetwornik wysokotonowy JT025Ti2-4 połączony z falowodem z soczewką akustyczną dla optymalnej integracji z JM125PC-8 5-calowy (125 mm) przetwornik średniotonowy z odlewanym koszem i membraną z czystej celulozy bezpośrednio poniżej.

Pionowe rozmieszczenie przetworników HF i MF jest nieco przesunięte na prawo od głośnika niskotonowego poniżej, z tłumikami HF i MF umieszczonymi w lewym górnym rogu przedniej ścianki.

Niskie częstotliwości są dostarczane przez 12-calowy (300 mm) głośnik niskotonowy z odlewanym koszem i membraną z czystej celulozy JW300SW-8, działający w obudowie bas-refleks, który jest dostrojony za pomocą pojedynczego, skierowanego do przodu portu z rozszerzonym wyjściem.

Wzmacniacz zintegrowany JBL SA750

Inspiracją dla JBL SA750 były wzmacniacze vintage JBL SA600 i SA660 z lat 60. i 70. Zastosowano w nim technologię wzmocnienia klasy G zapewniającą wysoką wydajność dźwięku wyjściowego i większą wydajność ogólną.

JBL SA750 jest wyposażony w panel przedni z frezowanego aluminium w stylu retro z eleganckimi pokrętłami głośności, balansu i źródeł oraz solidnymi przełącznikami zasilania, wyciszenia, direct, MC / MM phono i kalibracji pomieszczenia Dirac Live.

Na panelu czołowym znajdują się wejście Aux 3,5 mm i wyjście słuchawkowe 3,5 mm oraz 2-wierszowy pomarańczowy wyświetlacz. Całości dopełniają klasyczne panele boczne z forniru z drewna tekowego.

Czytaj również testy:

kolumn głośnikowych JBL
głośników bezprzewodowych JBL
słuchawek JBL

Wzmacniacz zintegrowany JBL SA750

We wzmacniaczu zastosowano protokoły przesyłania strumieniowego, w tym Google Chromecast i Apple Airplay 2. JBL skrywa również przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej rozdzielczości, przełączany moduł MM / MC phono, obsługę łączności bezprzewodowej UPnP, pełne dekodowanie plików MQA, Roon Ready, a także wiele dodatkowych funkcji audio premium, w tym kalibrację Dirac Live Room dla zoptymalizowanej wydajności w każdym pomieszczeniu odsłuchowym.

Sercem urządzenia jest wysokowydajny wzmacniacz klasy G, który dostarcza 120 W mocy na kanał przy 8 Ω i 220 W na kanał przy 4 Ω. Łączność obejmuje Ethernet i WiFi z UPnP do łączenia się z siecią domową; USB do odtwarzania plików z przenośnych nośników pamięci; sterowanie szeregowe Ethernet i RS-232 dla systemów sterowania innych firm; dwa optyczne i dwa koncentryczne wejścia cyfrowe oraz sześć par analogowych wejść RCA.

JBL SA750 jest wyposażony w dwie pary terminali głośnikowych, wejście AUX 3,5 mm na panelu przednim, wyjście słuchawkowe 3,5 mm i jedno wyjście przedwzmacniacza stereo RCA.

Źródło: Suport

Może Cię zainteresować
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu