Cztery nowe głośniki JBL SCL

25 lutego 2021 Sprzęt

JBL Synthesis rozszerza swoją serię głośników SCL o cztery nowe modele – sufitowe JBL Synthesis SCL-5 i SCL-8 (zdobywca nagrody CES Innovations Award 2021) oraz naścienne JBL Synthesis SCL-6 i SCL-7.

W głośnikach zastosowano technologie JBL, w tym przetworniki kompresyjne z pierścieniową membraną, geometrię tuby High-Definition Imaging, zaawansowane konstrukcje głośników niskotonowych, bezramkowe maskownice mocowane magnetycznie oraz nowy opatentowany mechanizm mocowania "Cat Claw", który ułatwia instalację w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji typu "dog leg".

Głośnik sufitowy SCL-5

2-drożny system głośnikowy wyposażony w 1-calowy przetwornik wysokotonowy JBL 2409H oraz tubę High-Definition Imaging (HDI™). System zawiera magnetycznie mocowane okrągłe i kwadratowe maskownice.

Głośnik ścienny SCL-6

JBL SCL-6 to głośnik 2,5-drożny z umieszczoną na osi tubą, która nadaje się do zastosowań LCR w małych i średnich systemach lub na niższych poziomach surround w większych systemach. Jest wyposażony w 1-calowy przetwornik wysokotonowy 2410H-2, współpracujący z opatentowaną przez JBL tubą HDI; uzupełniony o cztery 5,25-calowe (130 mm) czarne stożki Advanced Aluminium Matrix.

Głośnik ścienny SCL-7

2-drożny ścienny system głośnikowy przeznaczony do odsłuchu pozaosiowego jako LCR oraz kanałów poziomych i surround. Wyposażony w 1-calowy kompresyjny przetwornik wysokotonowy 2410H-2 i HDI. Uzupełniony dwoma 5,25-calowymi (130 mm) czarnymi stożkami Advanced Aluminium Matrix.

Głośnik sufitowy SCL-8

Zasadniczo mniejsza wersja SCL-5. 2-drożny sufitowy system głośnikowy wyróżniony nagrodą CES Innovations Award w 2021 roku. Przeznaczony do odsłuchu pozaosiowego w imersyjnym systemie audio. Wyposażony w te same przetworniki co modele SCL-6 i SCL-7, w tym 5,25-calowy głośnik niskotonowy Advanced Aluminium Matrix z odlewaną ramą i 1-calowy 2410H- 2 wysokotonowy przetwornik kompresyjny połączony z tubą HDI™.

SCL-8 jest dostarczany z bezramkowymi, magnetycznie mocowanymi okrągłymi i kwadratowymi maskownicami z możliwością malowania.

Głośniki będą dostępna w marcu.

Źródło: Suport

Może Cię zainteresować
JBL testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu