Beoplay Portal - pierwsze słuchawki Bang & Olufsen dla graczy

01 kwietnia 2021 Sprzęt

Bang & Olufsen ogłosił dziś wprowadzenie na rynek Beoplay Portal, swoich pierwszych bezprzewodowych słuchawek dla graczy. Oferują one dźwięk przestrzenny o niskiej latencji, adaptacyjną aktywną redukcję szumów i tryb przezroczystości. W sprzedaży pojawią się 29 kwietnia.

Bang & Olufsen Beoplay Portal zostały opracowane ramach programu Designed for Xbox i współpracuje z konsolami Xbox Series X|S i Xbox One za pośrednictwem protokołu Xbox Wireless, zapewniając połączenie o wysokiej przepustowości i niskiej latencji. Słuchawki są również kompatybilne z komputerami PC i urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem Bluetooth 5.1, aptX™ Adaptive i USB-C.

Dzięki systemowi Dolby Atmos dla słuchawek Beoplay Portal oferują wirtualny dźwięk przestrzenny, dodając warstwy głębi i tekstury do gier, filmów i muzyki.

Bang & Olufsen Beoplay Portal - technologia Adaptacyjnej Aktywnej Redukcji Hałasu

W słuchawkach zastosowano nową generację technologii Adaptacyjnej Aktywnej Redukcji Hałasu, łączącej technologię ANC typu "feed-forward" i ANC typu "feed-back". Dzięki temu możemy słyszeć szczegóły nawet w głośnym otoczeniu, a także - dzięki funkcji Own Voice - własny głos przy jednoczesnym tłumieniu obcych dźwięków.

Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay Portal

Bang & Olufsen Beoplay Portal - wykonanie i ergonomia

Bang & Olufsen Beoplay Portal są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Black Anthracite, Grey Mist i Navy. Nauszniki są wyposażone w czułe na dotyk aluminiowe dyski z efektem gradientu, wykonanym z wykorzystaniem zastrzeżonej techniki anodyzacji opracowanej przez Bang & Olufsen. Poduszki nauszne podtrzymujące szczękę powstały z pianki z pamięcią owiniętej skórą jagnięcą.

Wewnętrzny pałąk jest wyposażony w wyściółkę pokrytą tkaniną z włókna bambusowego, której zadaniem jest zmniejszenie nacisku na czubek głowy. Przy tych wszystkich wygodach słuchawki ważą zaledwie 282 gramy.

Bang & Olufsen Beoplay Portal - wirtualne ramię wsięgnika i sterowania

Bang & Olufsen Beoplay Portal oferują również nowe wirtualne ramię wysięgnika, eliminujące potrzebę stosowania tradycyjnego ramienia wysięgnika, które można znaleźć w większości zestawów słuchawkowych do gier.

Bang & Olufsen Beoplay Portal

Wykorzystując technologię Directional Beamforming, układ mikrofonów pomaga wyizolować i wzmocnić głos użytkownika, jednocześnie eliminując szumy z otoczenia.

Interfejs użytkownika składa się z dotykowych elementów sterujących wbudowanych w boczne części nauszników. Za pomocą kilku gestów możemy więc zwiększać i zmniejszać głośność, regulować ANC i tryb przezroczystości oraz sterować muzyką i połączeniami telefonicznymi.

Szczegóły dotyczące przycisków przedstawiają się tak:

• Prawy przycisk: parowanie Wł/Wył/BT
• Lewy przycisk: łączenie/rozłączanie konsoli Xbox
• Prawy suwak: zwiększanie/zmniejszanie głośności
• Lewy suwak: ANC/Transparentność lub własny głos
• Interfejs dotykowy: Play/Pause lub Mute/Unmute

Aplikacja Bang & Olufsen

Te same funkcje są również dostępne w aplikacji Bang & Olufsen dostępnej dla systemów iOS i Android. Wraz z wprowadzeniem słuchawek Bang & Olufsen Beoplay Portal aplikacja Bang & Olufsen została zaktualizowana o tryb Gaming Mode, który wprowadza nowy zestaw funkcji zaprojektowanych specjalnie dla graczy, w tym optymalizację mikrofonu i balans gry/czatu.

Bang & Olufsen Beoplay Portal

Po podłączeniu do konsoli Xbox Series X|S, Xbox One lub komputera za pomocą klucza sprzętowego lub USB-C, tryb Gaming Mode jest aktywowany automatycznie. Po podłączeniu za pomocą Bluetooth funkcje dostosują się z kolei do potrzeb tradycyjnych słuchawek, a interfejs użytkownika aplikacji zostanie odpowiednio dostosowany.

Bang & Olufsen Beoplay Portal - bateria i dołączane akcesoria

Bang & Olufsen Beoplay Portal mają baterię litowo-jonową o pojemności 1200 mAh, oferującą do 24 godzin ciągłej gry przy użyciu Bluetooth i aktywnej redukcji szumów lub 12 godzin gry przy użyciu Xbox Wireless, Bluetooth i aktywnej redukcji szumów.

W opakowaniu oprócz słuchawek znajdują się także kabel USB-A na USB-C, 1.8 m, kabel stereo 3.5 mm, 1.25 m oraz Skrócona instrukcja obsługi.

Bang & Olufsen Beoplay Portal - detal

Bang & Olufsen Beoplay Portal - specyfikacja techniczna:

• Typ przetwornika: elektrodynamiczny z magnesami neodymowymi, średnica 40 mm
• Impedancja: 24 Ω +/- 15%
• Efektywne pasmo przenoszenia: 20–22 000 Hz
• Czułość: 95 dB, 1 mW @1kHz
• Kodeki dźwiękowe: aptX™ Adaptive, AAC, SBC
• Wskaźniki LED: dioda LED stanu, dioda LED baterii
• Mikrofony: 4 cyfrowe mikrofony głosowe MEMS (2 mikrofony współdzielone z ANC), 4 dedykowane mikrofony MEMS dla funkcji ANC (2 mikrofony w każdej muszli)
• Łączność:
Bluetooth 5.1
Zasięg działania 12 m
Pamięć 8 ostatnich sparowanych urządzeń
Certyfikaty: Google Fast Pair, Made for iPhone (MFi), Microsoft Swift Pair
Połączenia: Bluetooth 5.1, Xbox Wireless, Port USB-C, 3.5 mm mini-jack

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
BANG & OLUFSEN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu