Soundbar Sennheiser AMBEO z obsługą Sony 360 Reality Audio

22 kwietnia 2021 Sprzęt

Soundbar Sennheiser AMBEO, wspierający 3D Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X, obsługuje od teraz również format Sony 360 Reality Audio, który wykorzystuje opartą na obiektach technologię 360 Spatial Sound do umieszczania poszczególnych dźwięków w sferycznym polu dźwiękowym. Muzyki, stworzonej w 360 Reality Audio, można słuchać za pośrednictwem kompatybilnych usług streamingowych.

Jak działa technologia 360 Spatial Sound? Pozwala umieścić poszczególne dźwięki, takie jak wokale, chórki, fortepian, gitara, bas, a nawet odgłosy publiczności na żywo, w sferycznym polu dźwiękowym 360. Mamy więc w dźwięku się zanurzć, podczas gdy zawartość muzyczną utworzoną w tym nowym formacie można wygodnie odtwarzać za pośrednictwem kompatybilnych serwisów strumieniowego przesyłania muzyki.

Po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji użytkownicy soundbara AMBEO mogą uzyskać dostęp do treści 360 Reality Audio za pośrednictwem Google Chromecast, który umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki w 3D bez żadnych dodatkowych urządzeń. Obecnie streaming 360 Reality Audio za pośrednictwem Chromecasta oferuje serwis nugs.net, dodatkowe usługi i treści mają się pojawić wkrótce.

Czytaj również testy urządzeń Sennheiser

Soundbar Sennheiser AMBEO

Soundbar Sennheiser AMBEO

Sennheiser AMBEO zapewnia dźwięk 5.1.4 z mocnym basem bez potrzeby stosowania dodatkowych głośników lub zewnętrznego subwoofera. Oprócz 360 Reality Audio jest kompatybilny z Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X. Dzięki technologii Upmix AMBEO Soundbar może również odtwarzać dźwięk stereo i 5.1 z efektem 3D.

Soundbar Sennheiser Ambeo oferuje pięć różnych ustawień wstępnych (film, muzyka, sport, wiadomości i neutralny), dostosowanych do różnych scenariuszy i typów treści, które precyzyjnie dobierają częstotliwości i charakterystykę dźwięku 3D.

Aplikacja Smart Control Sennheisera umożliwia z kolei dostosowywanie ustawień akustycznych za pomocą inteligentnych urządzeń (w tym ustawień wstępnych) personalizację dźwięku za pomocą korektora i wybór jednego z trzech różnych trybów AMBEO.

Źródło: Aplauz

Może Cię zainteresować
SENNHEISER testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu