Nowe słuchawki Sennheiser IE 900

14 maja 2021 Sprzęt

IE 900 to nowe flagowe, douszne słuchawki Sennheisera wyposażone w autorski przetwornik X3R, udoskonaloną wersję 7-milimetrowego audiofilskiego przetwornika Extra Wide Band. W Polsce będą dostępne od lipca.

Obudowy słuchawek Sennheiser IE 900 są frezowane z jednego bloku aluminium, dzięki czemu tworzą wewnątrz unikalny system trójkomorowego absorbera (T3CA). Pierwotnie opracowany dla modelu IE 800, w przypadku IE 900 wykorzystuje on trzy komory i spiralę akustyczną wyfrezowaną w otworze, aby przeciwdziałać efektowi maskowania.

To zjawisko akustyczne powstaje, ponieważ ucho ludzkie nie jest w stanie odbierać dźwięków o wysokiej częstotliwości przy niskiej głośności, jeśli w tym samym czasie występują głośniejsze dźwięki w niższym zakresie częstotliwości.

Niwelując energię z rezonansów maskujących, system absorbera zapobiega powstawaniu niepożądanych wartości szczytowych, dzięki czemu słyszalne stają się nawet subtelne niuanse dźwiękowe.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Słuchawki Sennheiser IE 900

Słuchawki Sennheiser IE 900

Szerokopasmowe przetworniki zapobiegają zniekształceniom i, jak mówi producent, zapewniają naturalny, zrównoważony dźwięk oraz gwarantują jego przejrzystość niezależnie od poziomu głośności.

Nowo opracowana folia membranowa zapewnia wysoki stopień tłumienia wewnętrznego, minimalizując naturalne rezonanse i zniekształcenia harmoniczne (THD: 0,05% przy 94 dB, 1 kHz). Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale od 5 Hz do 48 000 Hz.

W Sennheiserach IE 900 zastosowano indywidualnie regulowane zaczepy na uszy, producent dołącza do słuchawek także silikonowe, wykonane z pianki pamięciowej adaptery douszne w trzech rozmiarach, a także kable - niesymetryczny z wtykiem 3,5 mm oraz symetryczne - z wtykami 2,5 mm i 4,4 mm.

Źródło: Aplauz

Może Cię zainteresować
SENNHEISER testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu