Subwoofer SVS 3000 Micro

06 lipca 2021 Sprzęt

Miniaturowy subwoofer SVS 3000 Micro to nowość w portfolio firmy. I jak zapewnia producent, oferuje "zadziwiająco bogaty, swobodny i szczegółowy bas".

W obudowie subwoofera SVS 3000 Micro zastosowano sporo innowacji, począwszy od jednostek napędowych. Znajdziemy tu w pełni aktywne, podwójne, przeciwległe 8-calowe przetworniki mające uwalniać "potężny bas z precyzyjną kontrolą".

Skierowanie ich w przeciwnych kierunkach pozwala na niwelowanie energii mechanicznej przekazywanej do obudowy. Tworzy to dźwiękowo obojętną obudowę i rozwiązuje odwieczny problem mikrosubwooferów - "wędrowania" po pomieszczeniu.

Czytaj również test subwoofera SVS SB-1000

Subwoofer SVS 3000 Micro

Aktywne podwójne przetworniki są połączone równolegle z pojedynczym wzmacniaczem mocy. Oba otrzymują dokładnie taką samą ilość prądu. Progresywne odwrócone obramowanie pozwala na maksymalne wychylenie, ma też kluczowe znaczenie dla przemieszczania ogromnych ilości powietrza i generowania poziomów ciśnienia akustycznego.

Przetworniki wymagają wydajnego wzmacniacza, dlatego też w SVS 3000 Micro zastosowano rozwiązania znane z referencyjnych modeli 16-Ultra, aby stworzyć wzmacniacz Sledge STA-800D2 z dyskretnym wyjściem MOSFET.

Łączy on wydajność wzmacniacza klasy D z możliwością przenoszenia bardzo dużych ilości prądu, zapewniając moc 800 W RMS i ponad 2500 W mocy szczytowej przy marginalnych zniekształceniach. W SVS wykorzystano także procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz z 56-bitowym filtrowaniem.

Subwoofer SVS 3000 Micro

SVS 3000 Micro - aplikacja

Na wygodne sterowanie i zmianę ustawień użytkownika pozwala dostępna dla 3000 Micro aplikacja na urządzenia Apple, Android i Amazon. Dzięki niej można kontrolować głośność czy uzyskać dostęp do wielu funkcji DSP i ustawień użytkownika. Nie ruszając się z fotela można dostosować m.in. częstotliwości zwrotnicy, trójzakresowy korektor parametryczny, polaryzację i wzmocnienie.

Aplikacja SVS umożliwia również nadanie nazwy dla subwoofera i pozwala na ustawienia własne dla łatwego przełączania pomiędzy trybami odsłuchu. Użytkownik może wybrać tryb gotowości subwoofera i przywrócić ustawienia fabryczne.

Bluetooth umożliwia pełną kontrolę nawet gdy SVS 3000 Micro jest poza zasięgiem wzroku, a dwukierunkowy przekaz informacji pozwala na regulację w czasie rzeczywistym zarówno poprzez tylny panel subwoofera, jak i aplikację.

SVS 3000 Micro - aplikacja

SVS 3000 Micro - obudowa

W serii 3000 Micro wykorzystano pogrubione płyty boczne z MDF i sztywną wewnętrzną ramę dla wsparcia podwójnych przetworników i zapewnienia akustycznie obojętnego środowiska.

Tak wzmocniona konstrukcja wewnętrzna eliminuje zabarwienia i rezonans w obudowie, nawet przy odtwarzaniu najgłębszych niskich częstotliwości na poziomach referencyjnych.

SVS zrezygnowało ze stosowanego w wielu mikrosubwooferach pasywnego radiatora ze względu na jego tendencję do generowania nadętego, jednotonowego basu.

Subwoofer SVS 3000 Micro oferuje technologię znaną z flagowych serii 16-Ultra, 4000 i 3000 i 2000 Pro, które otrzymały niemal każdą nagrodę branżową w latach 2017-2020 r., w tym CES Innovations Award for High Performance Audio i nagrodę EISA dla najlepszego subwoofera kina domowego przez 4 lata z rzędu.

SVS 3000 Micro jest dostępny w wykończeniu Piano Gloss Black lub Piano Gloss White na stronie svsound.com i w sklepach w całym kraju.

• Pasmo przenoszenia: 23Hz to 240Hz +/-3 dB
• Wymiary (z maskownicą i stopkami): 27.7 cm (wys.) 29.7 cm (szer.) 27.2 (gł.) cm

Źródło: Konsbud Hi-Fi

Może Cię zainteresować
SVS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu