W tym roku TCL wprowadza do sprzedaży telewizory Premium Mini LED o wydajności 8K

14 września 2021 Sprzęt

Podczas konferencji Transcend Vision TCL przedstawił swoje dwa najnowsze modele telewizorów Mini LED z serii X: X92 Pro OD Zero Mini LED 8K oraz Mini LED 8K z serii X92. W najbliższych dniach zostaną one wprowadzone na rynki m.in. Europy, Australii i Arabii Saudyjskiej, w Polsce pod koniec września pojawi się model X92.

TCL X92 Pro i X92 - obraz...

W swoich nowych telewizorach TCL zastosował technologię Mini LED (po raz pierwszy zaprezentował ją w 2018 r., rok później wypuścił pierwsze na świecie telewizory z serii Mini-LED X10 i 8), która polega na wykorzystaniu mniejszych i większych diod LED wytwarzających więcej stref kontroli kontrastu. Pozwala to wyświetlić więcej szczegółów, daje lepsze podświetlenie ekranu i szerszy zakres HDR.

Diody wykonane w technologii OD Zero Mini LED, zastosowane w telewizorach X92 Pro, są o 700 razy mniejsze niż konwencjonalne LED-y, dzięki czemu telewizory są bardzo cienkie. W połączeniu z obudową wykonaną ze szczotkowanego i anodyzowanego aluminium urządzenia wtapiają się w każde otoczenie, co dziś jest cechą coraz częściej pożądaną.

Telewizory oferują rozdzielczość 8K i funkcję skalowania do 8K, dając dostęp do jeszcze większej ilości treści z najlepszą klarownością obrazu dzięki panelowi 8K 100Hz. 

Za sprawą nowej technologii TCL QLED seria X zwiększa ponadto ilość barw o ponad 100%, wyświetlając na ekranie ponad miliard kolorów. Wszystkie obrazy są odtwarzane z głębią podobną do 3D.

Telewizory TCL z serii X92 - stand

 

...i dźwięk

Seria telewizorów TCL X92 Pro została wyposażona w 5.1.2-kanałowy system audio składający się z 25 głośników, które tworzą swoistą kopułę dźwiękową wokół widza i generują dźwięk o łącznej mocy na 160 W.

Seria X92 to z kolei 2.1-kanałowy system audio o mocy 60 W. System dźwiękowy jest, dodajmy, zasługą firmy Onkyo. Do tego dochodzi technologia dźwięku Dolby Atmos®.

W serii X92 Pro zastosowano ponadto specjalną konstrukcję akustyczną systemu audio (reflective acoustic design), dzięki czemu dźwięk wydobywający się z bocznych głośników jest kierowany bezpośrednio w stronę widzów.

TCL X92 

TCL dla graczy

Wiele firm stara się dostosować telewizory także do potrzeb graczy, podobnie zrobił TCL. Nowe modele oferują pakiet Game Master Pro, w którego skład wchodzą HDMI 2.1 i Wi-Fi 6, gwarantujące wyświetlanie zawsze płynnego obrazu nawet szybko zmieniających się w grach scen.

Pożądane (zresztą nie tylko przez graczy) efekty, czyli najlepszy możliwy dźwięk i obraz, zapewniają ponadto zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), tryb Auto Low Latency (ALLM) i eARC. Dzięki dynamicznej kompensacji wysokiej częstotliwości odświeżania (120 Hz) seria X redukuje również rozmywanie i drganie kolorów.

TCL X92 Pro i X92 - Google TV...

Telewizory z obu serii są wyposażone w usługę Google TV, która gromadzi w jednym miejscu filmy, programy, telewizję na żywo i inne materiały pochodzące ze wszystkich aplikacji i subskrypcji. Możemy więc odkrywać nowe pozycje warte obejrzenia dzięki rekomendacjom z ulubionych aplikacji.

Asystent Google jest dostępny w wybranych językach, krajach/regionach.

...oraz Magic Camera i Google Duo

Dzięki kamerze Magic Camera, łączącej telewizor z doświadczaniem mediów społecznościowych, seria X oferuje związane z tym nieograniczone możliwości.

Zarówno X92 Pro, jak i X92 mają fabrycznie zainstalowaną aplikację Google Duo, która umożliwia prowadzenie rozmów wideo z rodziną i przyjaciółmi.

Telewizory TCL z serii X92 Pro i X92 mają również wstępnie zaprogramowane zestawy obsługi gestami, umożliwiającymi interakcję z telewizorem poprzez poruszanie rękami, a nie za pomocą pilota lub komend głosowych.

Telewizor TCL z serii X92

TCL X92 - ceny

• 65X925: 14 999 zł
• 75X925: 16 999 zł

Zapis transmisji z premiery najnowszych telewizorów można w dowolnym czasie obejrzeć na stronie www.tcl.com.

Źródło: TCL

Może Cię zainteresować
TCL testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu