Sonos prezentuje Beam (Gen 2) ze wsparciem dla Dolby Atmos

17 września 2021 Sprzęt

Sonos pokazał nam swoje najnowsze dzieło, czyli Beam (Gen 2). Jest to kolejna odsłona soundbara, ale z poprawioną względem poprzednika głębią i czystością dźwięku. Co więcej, wyposażonego w technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. W sklepach Beam (Gen 2) pojawi się 5 października, tymczasem ruszyła przedsprzedaż.

Jak każdy produkt Sonosa, tak i Beam (Gen 2) oferuje dostęp do ponad 100 serwisów streamingowych przez aplikację Sonos. Został ponadto wyposażony w technologię 3D Audio z Dolby Atmos i ma nowy mocniejszy procesor. Dzięki niemu oraz wyrównaniu czasowemu dźwięk odtwarzany przez Beam (Gen 2) otacza słuchacza.

Sonos Beam (Gen 2) jest także kompatybilny z HDMI-ARC, więc wspiera nowe formaty audio. Został dostrojony przy udziale Rady Dźwięku Sonos, której członkami są inżynierowie dźwięku, producenci muzyczni, laureaci nagród Grammy i Oskarów. Dodajmy, że każdy użytkownik może dodatkowo skorzystać z dostrojenia za pomocą technologii Trueplay, która dopasowuje emitowany dźwięk do charakterystyki akustycznej pomieszczenia.

Soundbarem steruje się za pomocą aplikacji Sonos, pilota od telewizora, asystentów głosowych (dostępność asystentów głosowych zależy od kraju), Apple AirPlay 2 czy aplikacji serwisów streamingowych.

Do zestawu, dla jeszcze lepszych doznań dźwiękowych, można dołączyć także głośniki tylne i subwoofer.

Soundbar Sonos Beam (Gen 2)

 

Soundbar Sonos Beam (Gen 2)

***

Jeszcze w tym roku na wybranych rynkach Sonos wprowadzi wsparcie dla standardu Amazon Music Ultra High Definition, który umożliwia odtwarzanie bezstratnego audio do 24-bit i 48kHz na urządzeniach producenta. 

Na wszystkich urządzeniach Sonos, poza Play:1, Play:3, Playbar i Playbase, zadziała ponadto wkrótce Ultra HD, dostępne dla wszystkich subskrybentów Amazon Music Unlimited bez żadnych dopłat. Kolejnym wprowadzanym standardem jest Dolby Atomos Music.

Ponadto amerykański producent wprowadzi obsługę dla DTS Digital Surround. Kodek ten będzie wspierany przez Playbar, Playbase, Amp, obie generacje Beama oraz Arc.

Może Cię zainteresować
SONOS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu