Nowe bezprzewodowe słuchawki TWS EAH-AZ60 i EAH-AZ40

30 września 2021 Sprzęt

Technics przedstawił dwa modele bezprzewodowych słuchawek - TWS EAH-AZ60 oraz EAH-AZ40. Dodatkowo na początku 2022 roku wypuści słuchawki nauszne EAH-A800.

Oba modele słuchawek są wyposażone w technologię JustMyVoice™*, której zadaniem jest wykrywanie głosu podczas rozmów, poprawianie jego jakości oraz jednoczesna izolacja dźwięków otoczenia. Do tego dochodzą redukcja szumów oraz (dostępne tylko w modelu EAH-AZ60) technologią Bluetooth i LDAC2.

Technics wyposażył oba modele słuchawek w nową technologię redukcji szumów powodowanych przez wiatr. AZ60 oraz AZ40 używają mikrofonów z małymi otworami, które zostały zainstalowane głęboko wewnątrz słuchawek. Dzięki temu rozwiązaniu rozmowy mają być teraz dużo wyraźniejsze.

Technics EAH-AZ40 i Technics EAH-AZ60 zostały wyposażone w tryby Ambient oraz Attention. Ten pierwszy izoluje hałas otoczenia i umożliwia nieprzerwane słuchanie muzyki i rozmowy telefoniczne, drugi rejestruje dźwięki w zakresie częstotliwości ludzkiego głosu i dostarcza je do użytkownika, co pozwala swobodnie korzystać ze słuchawek podczas pobytu na lotnisku, dworcu, lub zwyczajnie prowadząc z kimś rozmowę.

Czytaj również testy słuchawek Technics

Technics TWS EAH-AZ60
Technics TWS EAH-AZ60

Oba nowe modele słuchawek zostały wyposażone technologię JustMyVoice™ (funkcja jest ciągle rozwijana, czynniki środowiskowe mogą wpłynąć na jej wydajność). Mikrofony MEMS wykrywają głos i redukują hałas otoczenia. Efektem jest stabilne i wyraźne połączenie, nawet w hałaśliwym miejscu. Model EAH-AZ60 został wyposażony łącznie w 8 mikrofonów, ich zadaniem jest zapewnienie wygodnej i naturalnej rozmowy telefonicznej.

Technics EAH-AZ40 i Technics EAH-AZ60 charakteryzują się wodoodpornością na poziomie IPX4.

Technics EAH-AZ60 ma komorę akustyczną, która optymalizuje przepływ powietrza. Jest też nowy harmonizator, który ma gwarantować niespotykany dotąd – jak mówi producent - zakres naturalnych dźwięków.

W sercu 8-milimetrowego przetwornika dynamicznego znajduje się membrana z biocelulozy. Technics EAH-AZ60 obsługują dźwięk w wysokiej rozdzielczości, dzięki technologii Bluetooth® i LDAC3 (po połączeniu przez Bluetooth® LDAC obsługuje 96 kHz/24 b) , co zapewnia szeroki zakres dynamiczny dźwięku, stabilne połączenie i wysoką rozdzielczość.

Czytaj również nasze pozostałe testy urządzeń Technics

Technics TWS EAH-AZ40
Technics TWS EAH-AZ40

Model EAH-AZ60 ma w specyfikacji podwójną hybrydową redukcję szumów, na którą składają się technologie Feedforward oraz Feedback. To rozwiązanie wychwytuje hałas zarówno na zewnątrz słuchawek, jak i wewnątrz. W połączeniu z przetwarzaniem cyfrowym i analogowym ta kombinacja ma zapewniać bardzo dobrą skuteczność redukcji szumów.

Technics EAH-AZ40 mają mniejszy, lecz wciąż zaawansowany przetwornik dynamiczny 6 mm, który został zintegrowany z komorą akustyczną i harmonizatorem. W wyniku tego dźwięk ma być czysty i przestrzenny, a konstrukcja zyskała kompaktowe rozmiary.

Słuchawki Technics EAH-AZ40 są dostępne kolorach białym, czarnym oraz różowym, a Technics EAH-AZ60 w kolorach białym i czarnym.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować
TECHNICS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu