Cabasse The Pearl Pelegrina - 70 par kolumn na 70-lecie marki

06 października 2021 Sprzęt

Cabasse The Pearl Pelegrina - nowe kolumny francuskiej firmy - powstały z okazji jej 70. urodzin. To nowoczesny i kompaktowy system, który jest centralnym elementem serii głośników mających łączyć najlepsze brzmienie i technologie Cabasse.

The Pearl Collection to najszersza gama high-endowych głośników z łączem internetowym na rynku. Pelegrina swoją nazwę zawdzięcza rzadkiej 55-karatowej perle, która została odkryta w 1913 roku i nazwana "Incomparable", czyli "Nieporównywalna". 

W kolumnach Cabasse The Pearl Pelegrina zastosowano słynny już, koncentryczny, trójdrożny głośnik TCA znany z systemów The Sphere i Baltic V zbudowany z głośników wysokotonowego, średniotonowego i nisko-średniotonowego.

TCA  to, przybliżając, trójkoncentryczny przetwornik aramidowy, który został dodatkowo poprawiony przez najnowsze opracowania w dziedzinie DSP (Digital Signal Processing). Dodajmy, że wartość dynamiki wynosi 134 dB.

Czytaj również nasze testy kolumn głośnikowych Cabasse

Cabasse The Pearl Pelegrina

Jest także CRCS, czyli system automatycznej korekty pomieszczenia. Kalibracja za pomocą wbudowanego mikrofonu umożliwia optymalizację dźwięku w zależności od pomieszczenia odsłuchowego.

Kolumny Cabasse The Pearl Pelegrina skrywają nowy 30 cm, opatentowany przetwornik HELD zasilany mocą 1850 W RMS. Cztery oddzielne wzmacniacze o łącznej mocy 3700 W RMS napędzają ten pierwszy model kolumn głośnikowych w systemie czterodrożnym, koaksjalnym w katalogu Cabasse.

Cabasse The Pearl Pelegrina

Cabasse The Pearl Pelegrina - design

Przy wszystkich swoich osiągach kolumny są kompaktowe - ich wysokość to niecałe 130 cm, kula i podstawa mają średnicę 48 cm. Elektronikę ukryto w podstawie.

Koneserzy marki z pewnością rozpoznają podstawę Lissajous, nazwaną na cześć słynnego fizyka, który sprawił, że "dźwięk stał się widoczny", oraz logo Cabasse. Podobnie jak wszystkie głośniki z kolekcji The Pearl, tak i Pelegrina wyróżnia się specjalnie wyciętą, polerowaną na wysoki połysk metalową obręczą.

Kolumny Cabasse The Pearl Pelegrina, sprzedawane w parach, zostały zaprojektowane i wyprodukowane we Francji, a każdy z nich został przetestowany w warsztatach Cabasse. Każda para ma numerowane tabliczki identyfikujące tę specjalną limitowaną edycję. Powstanie bowiem tylko 70 par Pelegriny.

Cabasse The Pearl Pelegrina

Cena: 25 tys euro.

Może Cię zainteresować
CABASSE testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu