Nowy 7.2 kanałowy amplituner Denon AVR- X1700H wkrótce w sprzedaży

20 października 2021 Sprzęt

AVR- X1700H to nowy 7.2 kanałowy amplituner Denona. Został wyposażony w trzy wejścia HDMI 8K, które obsługują najnowsze źródła 8K/60Hz oraz 4K/120Hz Ultra HD, oferuje również formaty dźwięku przestrzennego 3D, takie jak Dolby Atmos i DTS:X.

Denon AVR-X1700H został wyposażony w siedem kanałów wzmocnienia o mocy 145W na kanał. Obsługuje najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X i DTS Virtual:X.

Umożliwia przy tym stworzenie systemu surround 5.1.2 Dolby Atmos - wystarczy wykorzystać dedykowane głośniki Atmos albo głośniki sufitowe lub skorzystać z technologii DTS Virtual:X i Dolby Atmos Height Virtualization.

Zarówno technologie Dolby, jak i DTS dodają wirtualne efekty dźwiękowe wyższej warstwy i dźwięku przestrzennego, aby zapewnić immersyjne doznania w konfiguracjach głośników 7.1, 5.1 lub 2.1.

Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy mniej głośników, aby stworzyć wrażenie pola dźwiękowego, które rozciąga się wokół słuchacza i jest alternatywą dla systemów wykorzystujących głośniki wyższej warstwy lub głośniki surround rozlokowane w pomieszczeniu.

Czytaj również nasze testy amplitunerów AV Denon

Denon AVR-X1700H

Denon AVR-X1700H - sekcja 8K HDMI z eARC

Sekcja HDMI jest zaawansowana. Płyta HDMI z sześcioma wejściami i jednym wyjściem zawiera trzy wejścia 8K obsługujące transmisję sygnału 8K/60Hz i 4K/120Hz do 40Gbps.

Wszystkie wejścia HDMI oferują 4:4:4 Pure Color sub sampling, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic HDR oraz BT.2020.

Wśród dostępnych funkcjonalności jest skalowanie do 8K na wszystkich wejściach i obsługa HDCP 2.3, najnowszego standardu ochrony przed kopiowaniem.

Denona AVR-X1700H można łatwo podłączyć przez eARC, aby dostarczać nieskompresowany i kodowany obiektowo dźwięk z telewizora do amplitunera za pomocą jednego kabla HDMI.

Gracze z kolei mają do dyspozycji technologie jak rozdzielczość 4K/120Hz, Variable Refresh Rate (VRR), Quick Frame Transport (QFT) oraz Auto Low Latency Mode (ALLM).

Denon AVR-X1700H

Denon AVR-X1700H - streaming muzyki Hi-Res & Multi-Room

Denon AVR-X1700H oferuje kompatybilność z Apple AirPlay 2 i obsługę Bluetooth dla urządzeń z systemem Android. Port USB na panelu przednim umożliwia przy tym odtwarzanie dźwięku różnych formatów audio o wysokiej rozdzielczości (WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6 MHz) z urządzeń pamięci masowej.

Platforma HEOS Built-in pozwala na łączność z serwisami muzycznymi, takimi jak Spotify, Amazon Music HD czy Tidal. Dzięki niej może ponadto bezprzewodowo przesyłać muzykę do produktów kompatybilnych z HEOS (np. głośników bezprzewodowych Denon Home 150/250/350).

Denon AVR-X1700H oferuje obsługę streamingu muzyki w wysokiej rozdzielczości w różnych formatach, w tym: pliki FLAC, ALAC i WAV, a także DSD 2.8/5.6 MHz. Do naszej dyspozycji jest wejście gramofonowe i wyjścia dla dwóch subwooferów.

Denon AVR-X1700H

Denon AVR-X1700H - korekcja akustyki

Denon AVR-X1700H wykorzystuje zaawansowaną technologię Audyssey MultEQ XT do dokładnej konfiguracji głośników i kalibracji akustycznej systemu.

Audussey wykrywa rozmiar, typ i konfigurację użytych głośników, następnie analizuje ich reakcję w pomieszczeniu w celu uzyskania optymalnej wydajności. Działa od prostej konfiguracji 2.1 kanałowej do konfiguracji 5.1.2 Dolby Atmos/DTS:X.

Możemy więc precyzyjnie dostosowywać ustawienia do swoich upodobań za pomocą opcjonalnej aplikacji Audyssey MultEQ Editor, dostępnej w sprzedaży a platformach iOS i Android.

Denon AVR-X1700H

Denon AVR-X1700H - dodatkowe funkcje i korzyści

Najnowszy amplituner 8K oferuje ponadto:

• funkcję Dual Speaker Presets, umożliwiającą zapamiętywanie i szybkie przełączanie między dwiema różnymi konfiguracjami głośników i ustawieniami Audyssey,
• funkcję Dialog Enhancer umożliwiającą dostosowanie poziomu dialogów,
• nadajnik audio Bluetooth.

Nowy AVR jest również kompatybilny z Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri umożliwiając sterowanie głosowe funkcjami amplitunera.

Denon AVR-X1700H - cena i dostępność

Denon AVR-X1700H (również w wersji AVR-X1700H DAB z wbudowanym tunerem DAB) pojawi się w sprzedaży w cenie 2999 zł (3099 zł za AVR-X1700 DAB) w listopadzie 2021 roku u autoryzowanych dealerów Denon.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DENON testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu