Emotiva poszerza portfolio o dwa urządzenia - BasX PT1 i BasX TA1

20 października 2021 Sprzęt

Przedwzmacniacz BasX PT-100 i wzmacniacz zintegrowany BasX TA-100 Emotivy doczekały się swoich następców. Są nimi modele BasX PT1 i BasX TA1. Oba urządzenia niebawem będą dostępne w sprzedaży w całej Polsce.

Oba urządzenia, podobnie jak nowe końcówki mocy serii BasX, mają panel frontowy zgodny z nową stylistyką serii, który zaopatrzono w jasnoniebieski wyświetlacz VFD. Z tego poziomu można obsługiwać podstawowe funkcje oby urządzeń.

Powiększone zostało pokrętło głośności, nowy jest także pilot umożliwiający poruszanie się po znacznie uproszczonym menu. Zmianie uległy także wewnętrzne elementy.

W znacznym stopniu zoptymalizowano układy obwodów, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku z niskimi zniekształceniami, znikomym poziomem szumów i szerokim pasmem.

Emotiva BasX PT1

Emotiva BasX PT1 to przedwzmacniacz stereofoniczny, który wyposażono w przetwornik C/A z wejściami SPDIF RCA, optycznym oraz asynchronicznym wejściem USB o wysokiej rozdzielczości (wszystkie wejścia pracują z sygnałami o parametrach 24/192).

Obudowa urządzenia skrywa przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC, tuner FM, odbiornik Bluetooth obsługujący z kolei AptX HD. Do dyspozycji są dwa wejścia dla źródeł analogowych o poziomie liniowym.

Emotiva BasX PT1 ma niezależny, wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy. Parę pełnopasmowych wyjść stereofonicznych uzupełnia dodatkowa para wyjść z zastosowanym filtrem górnoprzepustowym oraz wyjście na subwoofer z odpowiadającym im filtrem dolnoprzepustowym.

Emotiva BasX PT1

Emotiva BasX PT1 - tylna ścianka

Emotiva BasX TA1

Emotiva BasX TA1 to z kolei wzmacniacz zintegrowany pracujący w klasie A/B, którego moc w stosunku do TA-100 została zwiększona do 60W na kanał przy 8 Ω i 100W na kanał przy 4 Ω.

Sekcja przedwzmacniacza TA1 jest identyczna jak w PT1. Do podłączenia kolumn służą wysokiej jakości pojedyncze terminale głośnikowe.

Emotiva BasX TA1 

Emotiva BasX TA1

Ceny:

• Emotiva BasX PT1: 2300 zł
• Emotiva BasX TA1: 3200 zł

Źródło: Soundclub

Może Cię zainteresować
EMOTIVA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu