Yamaha poszerza portfolio o nowy odtwarzacz CD - CD-S300

05 listopada 2021 Sprzęt

Kolejna nowość w portfolio Yamahy. Trafił do niego właśnie odtwarzacz CD, model CD-S303, bazujący na osiągnięciach poprzednika - CD-S300.

Konstruktorzy wykorzystali w nim podobne rozwiązania techniczne, takie jak tryb Pure Direct czy mechanizm Intelligent Digital Servo. Zmodyfikowany został za to układ złączy na tylnym panelu oraz pilot zdalnego sterowania - teraz jest bardziej intuicyjny i ergonomiczny.

Uruchomienie trybu Pure Direct powoduje wyłączenie cyfrowego wyjścia audio i wyświetlacza. Dzięki temu uzyskuje się najniższy możliwy poziom zakłóceń, a co za tym idzie, najwyższą jakość dźwięku na analogowym wyjściu audio.

Czytaj również nasze testy urządzeń Yamaha

Odtwarzacz CD Yamaha CD-S303

System Intelligent Digital Servo korzysta z kolei z procesora sygnałowego DSP i został stworzony specjalnie do monitorowania sygnału podczas przetwarzania płyt CD. Reguluje ustawienie przetwornika i prędkość silnika, aby skompensować wszelkie niedoskonałości oraz zniekształcenia w odtwarzanym materiale.

Yamaha CD-S303 obsługuje zarówno płyty CD, jak i CD-R/RW, a jako że została wyposażona w złącze USB typu A (5 V/0,5 A), pozwala na odtwarzanie plików audio z przenośnych pamięci flash. Wśród obsługiwanych formatów są MP3, WMA, AAC, a także LPCM i FLAC.

Wnętrze Yamahy zostało opracowane tak, aby ścieżki sygnałowe na każdej płytce drukowanej były możliwie jak najkrótsze. Dzięki temu znacznie zmniejszono ryzyko pogorszenia jakości sygnału w trakcie przetwarzania. Dodatkowo, napęd CD jest umieszczony centralnie.

Czytaj również:

Nowe słuchawki Yamahy: YH-L700A i True Wireless TW-E3B
Trzy nowe amplitunery Yamaha z serii Aventage: RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A

Odtwarzacz CD Yamaha CD-S303 - tylna ścianka

W modelu CD-S303 zastosowano podzespoły, które spotykane są zazwyczaj w droższych modelach. Są to np. wysokiej klasy kondensator, niskoszumowy wzmacniacz operacyjny czy materiały wytłumiające pod transformatorem. Co więcej, zasilacze zastosowane dla napędu silnika, sekcji wyświetlacza oraz sekcji analogowej i cyfrowej (w tym złącza USB) są odpowiednio izolowane, co pozwala na eliminację zakłóceń elektromagnetycznych.

DAC zastosowany w CD-S303 pozwala na przetwarzanie sygnału audio z częstotliwością próbkowania do 192 kHz i 24-bitową rozdzielczością.

Yamaha CD-S303 - cena i dostępność

Model CD-S303 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 1699 zł.

Może Cię zainteresować
YAMAHA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu