Kolumny Bowers & Wilkins 705 i 702 Signature w nowym wykończeniu Midnight Blue Metallic

17 listopada 2021 Sprzęt

Kolumny Bowers & Wilkins 705 i 702 Signature, dotąd dostępne w hebanowym wykończeniu Datuk Gloss, zyskały nowe wybarwienie - Midnight Blue Metallic. Do sprzedaży trafią w styczniu 2022 r.

W kolumnach głośnikowych serii 705 i 702 Signature zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne opracowane przez Bowers & Wilkins. Są to m.in. przetwornik średniotonowy z membranami Continuum w 702 Signature, uzupełniony przez jednostki basowe z membranami o profilu Aerofoil.

W obu modelach zastosowano również głośnik wysokotonowy z membraną pokrytą warstwą węgla, umieszczony w autorskiej obudowie Solid Body typu Tweeter-on-Top, a także udoskonalone kondensatory obejściowe firmy Mundorf, większe radiatory oraz – w przypadku głośników podłogowych - usprawniony kondensator w sekcji basowej zwrotnicy.

Projektanci inspirację znaleźli w kultowym modelu Bowers & Wilkins Nautilus i wykończyli je siedmioma warstwami metalicznego lakieru i farby. Obydwie kolumny głośnikowe Signature mają przy tym jasne, metalowe pierścienie wykończeniowe wokół membran głośników średnio-niskotonowych oraz jasne, srebrne maskownice przetworników wysokotonowych. Na tylnej ściance każdej z nich znajduje się tabliczka znamionowa.

Czytaj również: Nowa seria Bowers & Wilkins 800 Diamond

Bowers & Wilkins 702 i 705 Signature

Przetwornik wysokotonowy Carbon Dome

Obydwa modele z serii 700 Signature wykorzystują technologię wysokotonową Bowers & Wilkins Carbon Dome, która składa się z dwóch sekcji. Przednia część to aluminiowa kopułka o grubości 30 mikronów, usztywniona karbonową powłoką PVD (Physical Vapour Deposition), drugą sekcję stanowi karbonowy pierścień o grubości 300 mikronów, wyprofilowany tak, aby pasował do kształtu głównej kopułki.

Lita obudowa głośników wysokotonowych

Podobnie jak w przypadku wszystkich dotychczasowych modeli Signature, omawiane kolumny także czerpią z zalet konstrukcji Tweeter-on-Top, w tym przypadku technologii Solid Body Tweeter. Tak jak w pozostałych głośnikach serii 700, zamiast wydrążonej obudowy z cynku, modele Signature wykorzystują ten sam kształt frezowany z litego aluminium, aby zapewnić sztywniejszą i odporniejszą na rezonans strukturą.

Czytaj również: Głośnik Bowers & Wilkins Zeppelin w nowej ulepszonej wersji

Membrana Continuum

Membrana Continuum przetworników średniotonowych zadebiutowała w serii 800 Diamond. Jej konstrukcja opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności. Pomaga to chronić membranę przed nagłym przejściem z pracy tłokowej do trybu break-upu, który znacząco zakłóca otwartość i neutralność konwencjonalnego głośnika. Continuum jest tkanym kompozytem, który kontroluje break-up, pozwalając uzyskać bardziej przejrzyste i szczegółowe brzmienie średnich tonów.

Zawieszenie głośnika średniotonowego

Model Bowers & Wilkins 702 Signature jest wyposażony w przetwornik średniotonowy FST wykorzystujący sztywny, zoptymalizowany przy użyciu analizy elementów skończonych aluminiowy kosz, dodatkowo wzmocniony dodaniem dostrojonym tłumikiem masy na przedniej ścianie zawieszenia. Rozwiązanie to tłumi pozostały rezonans, co przekłada się na czystsze brzmienie zakresu średniotonowego.

Czytaj również: Słuchawki Bowers & Wilkins PI7 i PI5 True Wireless

Kolumny Bowers & Wilkins 705 Signature

Odizolowanie głośnika średniotonowego

System odizolowujący głośnik średniotonowy od obudowy upraszcza konstrukcję stosowaną w serii 800 Diamond, aby uzyskać znaczącą poprawę przestrzenności średnich tonów w całym zakresie.

Membrana niskotonowa o profilu Aerofoil

W kolumnach Bowers & Wilkins 702 Signature projektanci zastosowali nową implementację membrany Aerofoil, wykorzystującą kompozytową strukturę wewnętrznych i zewnętrznych powłok wypełnionych tworzywem EPS. Efektem jest znaczące udoskonalenie brzmienia basu.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
BOWERS & WILKINS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu