Nowy telewizor TCL z serii X92 Mini LED 8K wchodzi do sprzedaży

18 listopada 2021 Sprzęt

TCL wprowadza właśnie do sprzedaży serię telewizorów oznaczoną symbolem X92, w której zastosowano technologię Mini LED ze znacznie większą ilością mniejszych diod LED. Telewizory kupimy w sklepach sieci Media Expert i Neonet w wariantach 65" i 76".

Seria telewizorów TCL 8K Mini LED X92 daje możliwość odtwarzania materiałów w rozdzielczości 8K, a dzięki zastosowaniu algorytmów AI oferuje skalowanie treści do najwyższej rozdzielczości. Potwierdza to certyfikat nadany przez 8K Association.

Technologia QLED w połączeniu z matrycą Mini LED gwarantuje pokrycie zakresu kolorów w 100%. Dźwięk to zasługa zastosowania systemu 2.1 z wbudowanym subwooferem, co pozwoliło w pełni wykorzystać technologię Dolby Atmos. Współtwórcą systemu jest firma Onkyo.

HDR PREMIUM 1000 zapewnia znacznie lepsze wrażenia w zakresie High Dynamic Range Maksymalna jasność to 1000 nitów, co pozwala dobrze odwzorować wszystkie szczegóły również w jasnych partiach obrazu. Obsługiwane formaty to HDR10, HDR HLG, HDR10+, HDR DOLBY VISION i DOLBY VISION IQ.

Przeczytaj również:

test soundbara TCL Ray-Danz (TS9030)
W tym roku TCL wprowadza do sprzedaży telewizory Premium Mini LED o wydajności 8K

Telewizor TCL 8K Mini LED X92

Nowe telewizory oferują sporo udogodnień dla graczy. W skład pakietu Game Master Pro wchodzą wysoka rozdzielczość, matryca 100 Hz i zgodność ze standardami HDMI 2.1, co pozwala na grę w 4K/120FPS, zmienna częstotliwość odświeżania (Vrr/FreeSunc Premium), automatyczny trym redukcji opóźnień (ALLM) i eARC, a także Wi-Fi 6.

Dzięki kamerze Magic Camera telewizor umożliwia sterowanie nie tylko głosem, lecz także obsługę gestami. Aplikacja Google Duo, którą można zainstalować, pozwala przy tym na prowadzenie rozmów wideo.

Nowa seria TCL 8K Mini LED X92 działa na najnowszym systemie Google TV, pozwalającym na przeglądanie wszystkich dostępnych treści z aplikacji dobranych specjalnie dla użytkownika. Umożliwia również integrację z pozostałymi funkcjami, takimi jak asystent, smart home, zdjęcia, gry w chmurze (Google Stadia) i inne.

Może Cię zainteresować
TCL testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu