Odtwarzacz CD Marantz CD 60

19 maja 2022 Sprzęt

Marantz zaprezentował właśnie swój kolejny odtwarzacz CD. Model 60 może stać się samodzielnym dodatkiem do dowolnego systemu Hi-Fi lub współpracować z istniejącymi wzmacniaczami Marantz, np. MODEL 40n. Urządzenie trafi do sprzedaży w czerwcu.

Marantz CD 60 korzysta z rozwiązań, które obejmują najnowsze moduły wzmacniacza HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Modules) - opatentowaną technologię Marantz, wykorzystywaną w analogowej sekcji wyjściowej. Moduły te zostały dodatkowo zoptymalizowane pod kątem implementacji w CD 60 w celu dokładniejszego przepływu prądu, co prowadzi do znacznie niższych zniekształceń przy wysokich częstotliwościach niż w
poprzedniej wersji.

Marantz odtwarza płyty CD, jest przy tym wyposażony również w USB-A umieszczony na przednim panelu, umożliwiający odtwarzanie wielu plików cyfrowych, takich jak MP3, WMA, AAC i WAV, FLAC HD, ALAC, AIFF (do 192kHz/24bit) i DSD (do 5.6 MHz) z podłączonego
urządzenia pamięci masowej USB.

Czytaj również nasze testy odtwarzaczy Marantz

Marantz CD 60 - front

Marantz CD 60 - tylna ścianka

Marantz CD 60 został wyposażony w nowy przetwornik cyfrowo-analogowy klasy referencyjnej (do 192 kHz/24-bit i DSD 5.6 MHz). Jego zaletą jest to, że pozwala wybierać między dwoma opcjami filtrów, przy czym filtr 1 oferuje łagodny roll-off, a filtr 2 ostrzejszy roll-off, co skutkuje bardziej precyzyjnym obrazowaniem. 

Marantz CD 60 odziedziczył wysokowydajny obwód wzmacniacza słuchawkowego Marantz HDAM-SA2 z trzema ustawieniami wzmocnienia (niskie/średnie/wysokie), więc jest dopasowany do prawie wszystkich typów słuchawek. Wzmacniacz słuchawkowy można również wyłączyć, gdy nie jest używany, eliminując niepożądane zakłócenia.

Czytaj również testy wzmacniaczy Marantz

Marantz CD 60 - wnętrze

Źródło: Horn Distribution

MARANTZ testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu