Nowość w portfolio Denona - odtwarzacz DCD-1700NE

20 stycznia 2023 Sprzęt

W ofercie Denona pojawiło się nowe urządzenie, a mianowicie flagowiec do odtwarzania płyt CD - DCD-1700NE z technologią Advanced AL32 Processing Plus i przetwornikiem C/A.

Technologia Advanced AL32 Processing Plus

Wspomniana technologia Advanced AL32 Processing Plus to technologia odtwarzania analogowego kształtu fali. Wykorzystuje algorytmy interpolacji danych, upsampling i rozszerzenie bitów do obsługi dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Odtwarzany dźwięk jest bardzo szczegółowy, wolny od zakłóceń, bogaty w ekspresję w dolnym zakresie i - jak mówi producent - wierny oryginalnemu nagraniu.

Czytaj również nasze testy odtwarzaczy CD Denon

Oryginalny napęd dysków Denon

Napęd dysków jest zbudowany w oparciu o mechanizm S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid). Nowe, skrócone ścieżki sygnałowe i obwody, które kontrolują odbiór i dekodowanie szumów, zostały zminimalizowane, aby zapobiec niepożądanym zakłóceniom i zachować jakość dźwięku.

Hybrydowa konstrukcja S.V.H. zapewnia stabilność napędu dysków, pozwalając na dekodowanie i odczyt sygnału z najwyższą dokładnością. Nisko położony środek ciężkości mechanizmu tłumi drgania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji.

Eliminując nadmierne wibracje, operacje związane z serwomechanizmem są zminimalizowane. Redukcja zbędnych elementów sterujących i poboru prądu pozwala na odczyt sygnałów cyfrowych z płyty z optymalną dokładnością.

Czytaj również nasze testy odtwarzaczy CD/wzmacniaczy Denon

Obsługa formatów Hi-Res Audio

Urządzenie dekoduje bezstratne pliki Hi-Res Audio ALAC, FLAC i WAV do 24-bit/192- kHz, a także ścieżki DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz (audiofilski format SACD).

Zegar główny DAC

Aby dokładnie zsynchronizować obwody cyfrowe, konstrukcja zegara głównego DAC traktuje DAC jako master, gdy dostarczane są sygnały zegara. Wykonany z wyjątkową precyzją zegar główny znajduje się tuż obok przetwornika cyfrowo-analogowego, który tłumi jitter i zapewnia najwyższą jakość konwersji cyfrowo-analogowej. Służy jako punkt odniesienia dla operacji półprzewodnikowych i optymalizuje cyfrowe obwody audio.

Dwa zintegrowane oscylatory zegarowe redukują szumy fazowe, z których każdy odpowiada za inną częstotliwość próbkowania (44.1 kHz i 48 kHz).

Tryb Pure Direct

Tryb Pure Direct zapewnia czysty, szczegółowy i dokładny dźwięk.

Czytaj również nasze testy głośników bezprzewodowych Denon

Obwody ze zminimalizowanymi ścieżkami sygnału

Obwody audio zostały starannie zaprojektowane, aby ścieżki sygnału były jak najkrótsze. Dzięki krótszym ścieżkom interferencja między lewym i prawym kanałem jest zmniejszona, a niekorzystny wpływ na sygnały audio zminimalizowany. W rezultacie ścieżki obwodów w DCD-1700NE mają odtwarzać dźwięk, który jest - jak czytamy w informacji prasowej" - "czysty, transparentny i wierny oryginalnemu nagraniu".

Denon DCD-1700NE - specyfikacja techniczna

• Pasmo przenoszenia
SACD: 2Hz-50kHz (-3dB)
CD: 2Hz-20kHz (-0.5dB)

• Zniekształcenia harmoniczne
SACD: 0.0010%
CD: 0.0016%

• Współczynnik S/N
SACD: 119dB
CD: 117dB

• Zakres dynamiczny
SACD: 112dB
CD: 101dB

• Poziom wyjścia liniowego: 2.0Vrms (10kohm)

Źródło: Horn Distribution

DENON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu