Reference GS Edition - największe kolumny głośnikowe w historii marki Canton już dostępne

16 stycznia 2024 Sprzęt

Flagowe kolumny głośnikowe Reference GS Edition właśnie pojawiły się w ofercie polskiego dystrybutora marki. To jednocześnie największe kolumny głośnikowe w historii Cantona. W ponad 50-letniej historii firmy nigdy wcześniej nie zaprojektowano i nie wyprodukowano kolumn o takim poziomie złożoności.

Canton Reference GS Edition - konstrukcja

Kolumny podłogowe Canton Reference GS Edition mierzą 160 centymetrów i ważą 155 kilogramów - każda. W ich produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiały, a wykończenie jest znakomite. Projektanci połączyli w nich elementy drewna, metalu i lakieru.

Canton Reference GS Edition - technologia

Okrągłe przegrody zostały zaprojektowane dla Reference GS Edition - dokładnie taki sposób, w jaki są stosowane we wszystkich innych modelach z nowej serii Reference. Te przegrody o grubości 81 milimetrów są produkowane na 5-osiowej frezarce CNC specjalnie skonfigurowanej do tego celu.

Misternie zakrzywione panele boczne, podstawy i pokrywy powstały z wielowarstwowego laminatu drewnianego o grubości 30 milimetrów, co zapewnia stabilność obudów.

Ponadto panele boczne, które są mocno przymocowane do ścian po bokach i mają delikatną powierzchnię fornirowaną prawdziwym drewnem. Krzywizny umożliwiają ponadto akustycznie zoptymalizowaną konstrukcję obudowy, której brak krawędzi skutecznie zapobiega odbiciom krawędziowym.

Czytaj również nasze testy kolumn głośnikowych Canton

Canton Reference GS Edition - front

Canton Reference GS Edition - ujęcie z boku

 

Black Ceramic Tungsten

Przetworniki średnio-niskotonowe kolumn Canton Reference GS Edition charakteryzują się zaawansowanymi membranami BCT (Black Ceramic Tungsten). W przypadku membrany BCT, 25 procent struktury molekularnej membrany aluminiowej jest przekształcane w strukturę ceramiczną i uszlachetniane wolframem oraz dodatkowymi cząstkami metalu.

W rezultacie membrany osiągają idealny stosunek sztywności do wagi i zyskują czarne zabarwienie z przodu i z tyłu podczas procesu produkcyjnego. Ponadto, specjalnie ukształtowana czarna, ceramiczna membrana przetwornika średniotonowego wykonana w technologii TCC stabilizuje stożek i redukuje niepożądane rezonanse i zniekształcenia. Umożliwia to uzyskanie precyzyjnej i wolnej od zniekształceń reprodukcji.

Najnowsza generacja własnej technologii Canton, Wave Surround, zapewnia równomierną reakcję przejściową i zanikanie przy dużej głośności i dużych wychyleniach membrany. W rezultacie przetworniki głośnikowe działają w sposób kontrolowany i precyzyjny.

Po raz pierwszy w historii marki Canton w 25-milimetrowym przetworniku wysokotonowym zastosowano diamentową kopułkę (DCC dome). Ten materiał umożliwia reprodukcję wysokich częstotliwości z najdrobniejszymi szczegółami. Przetwornik wysokotonowy zachowuje dokładność i naturalną reprodukcję nawet przy najwyższych poziomach głośności - całkowicie bez wysiłku i stresu.

Canton Reference GS Edition - panel przyłączeniowy

Canton Reference GS Edition - panel przyłączeniowy

 

Canton Reference GS Edition - tylna ścianka

Aluminiowy panel

Canton Reference GS Edition otrzymały solidny aluminiowy panel z tyłu obudowy, pokrywający prawie całą wysokość. Złącza nextgen pochodzą od niemieckiego producenta WBT z Essen.

Kolumny można obsługiwać w trybie bi-wiring, bi-amping i single-wiring. Wysokiej jakości mostki kablowe składające się z końcówek kablowych WBT-nextgen i kabli CantoLink 600 (wyprodukowanych przez renomowanego producenta kabli In-akustik) wchodzą w zakres dostawy.

Kompensacja pomieszczenia

Canton Reference GS Edition mają elementy sterujące dla technologii RC (Room Compensation) firmy Canton. Dzięki tej funkcji poziom ciśnienia akustycznego przetworników średniotonowych i wysokotonowych może być regulowany w krokach co 1,5 decybela. Regulowany w krokach co 1,5 decybela może być dodatkowo zakres niskich tonów - po to, aby dostosować głośniki do akustyki pomieszczenia i osobistych preferencji odsłuchowych.

Canton Reference GS Edition - front

Canton Reference GS Edition - front

Canton Reference GS Edition - specyfikacja techniczna

• Typ: system 3-drożny
• Zasada działania rezonatora pasywnego: bass reflex
• Kierunek promieniowania rezonatora: downfire
• Przetwornik wysokotonowy: 1x 25 mm DCC Diamant Ceramic Carbon (diamond tweeter)
• Przetwornik średniotonowy: 1x 174 mm, czarny wolfram ceramiczny (Wave surround, TCC)
• Przetwornik niskotonowy: 4x 219 mm, czarny wolfram ceramiczny (Wave surround, podwójna membrana)
• Moc nominalna: 500 W
• Moc muzyczna: 950 W
• Pasmo przenoszenia: 18 - 40 000 Hz
• Częstotliwości zwrotnicy: 160 / 3.100 Hz
• Impedancja: 4 - 8 Ω
• Regulacja poziomu: tak
• Efektywność 2.83V/1m: 89 db
• Złącza: WBT - złącze z regulacją poziomu
• Wymiary (S x W x G): 460 x 1630 x 720 mm
• Waga netto: 155 kg

Źródło: Horn Distribution

 

CANTON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu