Sonos prezentuje 8-calowy głośnik sufitowy z serii Sonos Architectural

24 stycznia 2024 Sprzęt

Do naszych rąk trafi niebawem nowy 8" głośnik do montażu bezpośrednio w ścianie lub na suficie, który Sonos wyprodukował we współpracy z firmą Sonance. Dołącza on do linii produktów Sonos Architectural, a jego światowa premiera jest przewidziana na kwiecień. Nieco wcześniej urządzenie pojawi się na sklepowych półkach w USA.

Powierzchnia przedniego panelu głośnika mierzy 8". Przy porównywaniu tego sprzętu z jego 6-calowym poprzednikiem uwagę zwraca powiększony przetwornik niskotonowy o długim skoku. Dzięki temu bas ma schodzić do częstotliwości 32 Hz. Przetwornik wysokotonowy mierzy 30 mm i za sprawą specjalnego dostrojenia, jak mówi producent, reprodukuje naturalnie brzmiące wokale oraz zapewnia lepszą selektywność wysokich częstotliwości.

8" In-Ceiling Speaker ma maskownicę znaną z wersji 6-calowej. Oznacza to, że oba te produkty są spójne wizualnie i mogą być montowane w tej samej przestrzeni.

Głośniki dostępne są w kolorze białym, który powinien pasować do większości pomieszczeń i odcieni sufitów. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu stalowej maskownicy, może on być przemalowany na kolor wybrany przez kupującego.

Urządzenia z serii Sonos Architectural zapewniają dźwięk multiroom zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Dodatkowo, dzięki Sonos Amp, 8-calowe głośniki korzystają również z możliwości dostrojenia Trueplay.

Uwzględnia ono rozmiar, zabudowę i umeblowanie pomieszczenia, w którym głośniki są zainstalowane, i automatycznie dostosowuje korektor dźwięku w celu uzyskania optymalnego brzmienia.

Podobnie jak wszystkie głośniki Sonos Architectural 8" In-Ceiling Speaker sparowany z Sonos Amp będzie korzystał z ekosystemu Sonos, w tym specjalnej aplikacji, która jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi serwisami streamingowymi. Zapewnia dodatkowo sterowanie Apple AirPlay 2, regularne aktualizacje oprogramowania oraz możliwości dodawania dodatkowych głośników i komponentów Sonos do obecnego zestawu.

Źródło: materiały prasowe

SONOS testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu