Nowy przedwzmacniacz Keces S4

07 lutego 2024 Sprzęt

Nowy przedwzmacniacz Keces S4 jest urządzeniem uniwersalnym. Wykorzystuje topologię obwodu single-ended, bez sprzężenia zwrotnego. Oferuje wiele wejść, dzięki czemu może być używany jako bardzo elastyczny przedwzmacniacz w wielu różnych konfiguracjach. 

Zarówno po stronie wejściowej, jak i wyjściowej, znajdują się niezbalansowane gniazda RCA oraz zbalansowane gniazda XLR. Nie można nie wspomnieć o wyjściu słuchawkowym, które znajduje się z przodu przedwzmacniacza stereo KECES S4 wraz z obrotowym enkoderem do wyboru aktywnego wejścia, dwoma przyciskami i przełącznikiem, a także wyświetlaczem.

Złącze słuchawkowe zaprojektowano jako 4-pinowe XLR. Oddzielna obudowa dla zasilacza jest istotnym posunięciem inżynieryjnym, chroniącym wrażliwą sekcję gramofonową przed wszelkimi zakłóceniami. Wzorniczą wisienką na torcie jest elegancki i funkcjonalny pilot zdalnego sterowania.

Oprócz przedwzmacniacza gramofonowego wyposażonego w obsługę wkładek MM i MC KECES S4 oferuje również wsparcie dla przetworników optycznych DS Audio.

Owe systemy przetworników opierają się na zupełnie innej zasadzie niż znane wkładki MM lub MC. Wykorzystywane są tutaj czujniki optyczne, które z kolei wykorzystują wiązkę światła do określenia odchylenia nośnika igły, a tym samym przekształcają je w sygnały elektryczne w szczególnie precyzyjny sposób, prawie wolny od jakiejkolwiek bezwładności znanych systemów.

Oczywiście system wkładek gramofonowych działający w ten sposób wymaga zupełnie innych przedwzmacniaczy i właśnie taki system można teraz znaleźć w nowym przedwzmacniaczu KECES S4.

Źródło: Audiofast

KECES testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu