Concorde Music - Ortofon wprowadza na rynek nową serię wkładek gramofonowych

09 maja 2024 Sprzęt

Firma Ortofon wprowadza na rynek nową serię wkładek gramofonowych o nazwie Concorde Music. Została opracowana po to, by rozwiązać problem szybkiego i łatwego montażu na ramieniu gramofonowym bez śrub i przewodów, dzięki temu jej konstrukcja została nagrodzona przez Danish Industrial Design Award.

Igła i wspornik

Każda igła zastosowana w Concorde Music posiada szlifowany i polerowany diament. Począwszy od diamentu o szlifie eliptycznym, który znajduje się we wkładce Concorde Music Red, po diament Nude o szlifie Shibata znajdującym się we wkładce Concorde Music Black i Black LVB 250.

Wkładki są wyposażone we wspornik wykonany z aluminium, lub, jak w modelu Concorde Music Black LVB 250, z boru zapewniającego najlepszą możliwą transmisję modulacji wywoływanych przez rowek płyty winylowej, a wychwytywanych przez diamentową igłę.

W zawieszeniu wspornika zastosowano mieszanki gumowe opracowane przez zespół badawczo-inżynieryjny Ortofon i starannie wykonane w fabryce Ortofona, co zapewnienia im perfekcyjną jakość wykonania i wysoką efektywność.

Czytaj również nasze testy wkładek gramofonowych

System cewek

Do stworzenia systemu czterech rozdzielonych cewek wraz z czterema rozdzielonymi nabiegunnikami została wybrana posrebrzana miedź beztlenowa. Dzięki temu uzyskano na wyjściu sygnał o wysokim poziomie wynoszącym 6mV. Zapewnia to wychwycenie każdego szczegółu, a równocześnie przekazanie dynamiki i realizmu reprodukowanej muzyki z wyjątkową energią, przejrzystością i wiernością.

Możliwość modernizacji

Wszystkie igły stosowane we wkładkach serii Ortofon Concorde Music są kompatybilne ze wszystkimi korpusami wkładek. Oznacza to, że rozpoczynając swoją przygodę z Concorde Music Red możemy z czasem ulepszyć ją przez wymianę igły do dowolnej wkładki serii, a nawet do modelu Black LVB 250.

Instalacja

Instalacja wkładki gramofonowej Concorde Music na ramieniu gramofonu jest łatwa i prosta, nie wymaga żadnych narzędzi, dzięki czemu nie stwarza żadnych problemów i jest wygodna dla użytkownika.

Źródło: EIC

 

ORTOFON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu