Podłogowa kolumna głośnikowa MoFi SP 888

13 maja 2024 Sprzęt

Mofi Electronics wprowadza do swojej oferty nową podłogową kolumnę głośnikową, model SourcePoint 888, stworzoną przez projektanta i konstruktora Andrew Jones’a.

Nazwa SourcePoint 888 wywodzi się od ilości zastosowania w niej trzech 8-calowych przetworników. Do koncentrycznego przetwornika szerokopasmowego, wykorzystywanego w monitorze SourcePoint 8, który posiadał podwójny magnes, membranę z pulpy papierowej i miękką kopułkę wysokotonową, dodano dwa 8-calowe, świeżo opracowane przetworniki niskotonowe. Pozwoliło to stworzyć 3-drożną kolumnę charakteryzującą się, mówi producent, wyjątkowym rozciągnięciem basu i potężną dynamiką.

Sekcja niskotonowa działa poniżej 130 Hz, odciążając przetwornik koncentryczny od wytwarzania najniższego basu, a pozwalając mu skoncentrować się na reprodukcji średnich i wysokich częstotliwości zapewniając tym samym lepszą przejrzystość i szczegółowość dźwięku.

Trójdrożna zwrotnica łączy pracę przetworników wykorzystując do tego celu starannie dobrane częstotliwości zwrotnicy i nachylenia zboczy filtrów. Zapewnia płynne przełączanie między reprodukowanymi pasmami, tak by zminimalizować anomalie w brzmieniu całości na osi i poza nią.

W nowych przetwornikach niskotonowych zastosowano dwa przeciwstawne magnesy neodymowe w konfiguracji wykorzystującej krótką cewkę w długiej szczelinie. Pole magnetyczne jest więc całkowicie jednolite wzdłuż poruszającej się cewki, co ma skutkować bardzo liniową i precyzyjnie kontrolowaną siłą napędzającą membranę.

Ponadto każdy przetwornik w SourcePoint 888 działa w indywidualnie dobranej, izolowanej komorze o optymalnej wielkości, przez co znacznie zwiększona jest sztywność obudowy, co jeszcze mocniej zmniejsza jej rezonanse. Konstruktorzy zastosowali też podwójne gniazda głośnikowe zapewniające bi-wire i bi-amp.

MoFi SP 888 - specyfikacja techniczna

• Konfiguracja: 3-drożna, z dwoma portami na tylnej ściance
• Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 32000 Hz
• Impedancja nominalna: 6 Ω
• Impedancja minimalna: 4,5 Ω
• Czułość: 87 dB / 2.83V / 1m
• Zwrotnica: 130 Hz / 1600 Hz
• Max. moc wejściowa: 200 W
• Przetworniki:
– wysokotonowa miękka kopułka na szerokim zawieszenie 1,25 cala i średniotonowa membrana papierowa 8 cali – magnesy neodymowe, zawieszenie wielorolkowe
– 2 x niskotonowa membrana papierowa 8 cali – podwójne magnesy neodymowe w każdym przetworniku, zawieszenie wielorolkowe
• Wymiary (S x G x W) – 320mm x 410mm x 1070 bez maskownicy; 320mm x 425mm x 1070mm z maskownicą.
• Waga: 43kg

Dostępne wykończenie: czarny satynowy front z czarnym fornir jesionowym lub fornirem orzechowym (pozostałe ściany kolumny).

Źródło: EIC

MoFi testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu