Marantz MODEL M1 - kompaktowy, wszechstronny bezprzewodowy wzmacniacz strumieniowy

28 maja 2024 Sprzęt

MODEL M1 to kolejna nowość w portfolio Marantza. Wyposażony w analogowe i cyfrowe gniazda wejściowe, co pozwala podłączyć go zarówno do fizycznych źródeł muzyki, jak i telewizora.

Wzmocnienie oferowane przez M1 jest bardzo wydajne i oferuje 100 W mocy wyjściowej stereo przy bardzo niskich zniekształceniach - zaledwie 0,005% THD za pośrednictwem wejść cyfrowych.

W razie potrzeby można dodać subwoofer, aby uzyskać dźwięk 2.1-kanałowy. Zaawansowane opcje konfiguracyjne wzmacniacza pozwalają na pełną regulację zarówno częstotliwości filtra górnoprzepustowego, jak i dolnoprzepustowego niezależnie, wraz z regulacją poziomu subwoofera w zakresie +/-15dB.

Marantz MODEL M1 obsługuje pełną jakość muzyki w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem usług strumieniowych, sieci oraz USB, w tym obsługę 24 bitów/192 kHz PCM i DSD.

Czytaj również nasze testy wzmacniaczy Marantz

Marantz MODEL M1 - front

Marantz MODEL M1 - tylna ścianka

Marantz MODEL M1 działa w domenie cyfrowej, co upraszcza przepływ sygnału i eliminuje błędy powodowane przez niedrogie przetworniki cyfrowo-analogowe typowe dla tradycyjnego sprzętu hi-fi. Oznacza to również, że wszystkie źródła wykorzystują wbudowane potężne technologie DSP, w tym Marantz Music Digital Filtering (MMDF).

Aplikacja HEOS pozwala uzyskać dostęp do wszystkich serwisów muzycznych dostępnych na platformie HEOS, w tym wkrótce oczekiwanych aktualizacji dla TIDAL i obsługi Roon Ready. M1 obsługuje ponadto Bluetooth, Spotify Connect i AirPlay2. Pozwala nawet odtwarzać dźwięk z lokalnie
podłączonego dysku USB-A.

Preferujący dźwięk z płyt winylowych mogą nawet podłączyć kompatybilny odtwarzacz płyt (model z dołączonym przedwzmacniaczem gramofonowym lub oddzielnym, zewnętrznym wzmacniaczem gramofonowym) poprzez analogowe wejścia liniowe RCA w MODEL M1.

Marantz MODEL M1

Marantz MODEL M1 może być alternatywą dla soundbara lub AVR do oglądania telewizji w wysokiej jakości. Dołączone do zestawu wejście eARC HDMI umożliwia proste zdalne sterowanie poziomami głośności systemu i zarządzanie zasilaniem za pomocą dołączonego do zestawu pilota do telewizora.

Wbudowane dekodowanie Dolby Digital+ obsługuje najnowsze kodeki audio zwykle używane w usługach telewizyjnych nadawanych i przesyłanych strumieniowo w wysokiej jakości. Do dyspozycji są przy tym przydatne funkcje, jak Dialogue Enhancer, która sprawia, że głosy są łatwiejsze do rozpoznania podczas słuchania przy niskim poziomie głośności, a także tryb Virtual, który wykorzystuje przetwarzanie Dolby do generowania dużej, trójwymiarowej sceny dźwiękowej z treści wyłącznie stereofonicznych.

Aplikacja HEOS zapewnia pełną kontrolę nad funkcjonalnością MODEL M1, nawet gdy wzmacniacz jest zainstalowany poza zasięgiem wzroku, ale w celu zapewnienia szerszej integracji w niestandardowych środowiskach instalacyjnych, Marantz MODEL M1 jest również kompatybilny z szeroką gamą systemów sterowania innych firm, jak Crestron, Control4 i URC. HEOS umożliwia również uczenie sygnału sterującego na podczerwień, dzięki czemu można używać pilotów zdalnego sterowania innych marek.

Marantz MODEL M1 - front

Marantz MODEL M1 - tylna ścianka

Marantz MODEL M1 - specyfikacja techniczna

• 2x 100W wzmocnienia, 8-omów, 20 Hz – 20kHz
• 192/24 Wsparcie dla muzyki w wysokiej rozdzielczości
• 2.4 GHz, 5.6 GHz i 6 GHz łączność bezprzewodowa i gigabitowa sieć przewodowa
• Stereo RCA wejście x1, HDMI eARC x1, USB-A x1
• HEOS Built-In z Bluetooth, Airplay 2, Spotify Connect i wsparcie dla wielu usług streamingowych
• Subwoofer output with full adjustment functionality

Źródło: Horn Distribution

 

MARANTZ testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu