Mytek Europe Sp.z o.o.
Mytek Europe Sp.z o.o.
Pilicka 5
02-629 Warszawa
Otwórz mapę

Firma Mytek została założona w 1992 roku w Nowym Jorku przez Michała Jurewicza, który trzy lata wcześniej rozpoczął pracę w słynnym studiu nagraniowym Hit Factory na Manhattanie. Współpracował z takimi artystami, jak jak Paul Simon, Billy Joel i Barbara Streisand, nagrywając na analogowe taśmy. Tu poznał tajemnice tego, jak ma brzmieć świetne nagranie i jaki sprzęt jest do tego niezbędny.

Jurewicz naprawiał uszkodzone korektory, wzmacniacze i kompresory, które były zbyt skomplikowane, aby inni technicy mogli je obsłużyć. To pozwoliło mi otrzymać pracę inżyniera technicznego Skyline Studios. Skyline był domem legendarnego producenta muzycznego Nile Rogersa i ulubionym studiem dla artystów, m.in. Mariah Carey i Jamesa Taylora.

Podczas pracy w Skyline Michał opracował rozwiązania, które pomogły poprawić funkcjonowanie i jakość dźwięku nowych systemów cyfrowych. To tutaj narodził się Mytek.

Od samego początku artyści i producenci chwalili jakość dźwięku sprzętu Mytka. Wkrótce prawie każde studio nagraniowe w Nowym Jorku miało system monitorowania słuchawek "Mytek Private Q", a ci, którzy korzystali z pierwszych przetworników analogowo-cyfrowych Mytek, produkowali nagrania, które nie ucierpiały z powodu ostrego dźwięku, gdyż był tak typowy dla nagrań cyfrowych z lat 90.

Od tego czasu Mytek nieustannie wprowadza innowacje: od pionierskiego nagrywania 18-, 20-, 24-, a teraz 32-bitowego PCM do bycia częścią "DSDSuper Audio CD Project", a dziś pomagania w opracowywaniu masteringu i odtwarzania MQA.

Ostatnio, gdy cyfrowe audio i dystrybucja internetowa zaczęły razem ewoluować, zniknęła bariera jakości dźwięku między profesjonalnym studiem a domem. To właśnie z myślą o przyszłości Mytek zaczął projektować sprzęt odtwarzający dla melomanów, nie tylko twórców muzyki.

Michał Jurewicz konsekwentnie udowadnia, że ​​właściwe zrozumienie, jak cyfrowo kodować muzykę w studiu nagraniowym, daje przełomową możliwość projektowania nagradzanych przetworników cyfrowo-analogowych używanych dzisiaj przez Mytek do odtwarzania muzyki cyfrowej. Wygoda, design i jakość dźwięku to sedno wszystkiego, co robi Mytek.

Mytek obecnie utrzymuje dwie fizyczne lokalizacje dla sprzedaży, badań i rozwoju, wsparcia i dystrybucji: Mytek Audio Headquarters na Brooklynie w Nowym Jorku oraz Mytek Europe Corp, oddział UE w Warszawie.

Marki dostępne w sprzedaży
Otwórz mapę
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu