Mytek Audio prezentuje swój najnowszy streamer Empire DAC

06 maja 2022 Sprzęt

Jego europejska premiera odbędzie się na Wystawie High End w Monachium, która rozpoczyna się 19 maja. Tymczasem kilka słów o nowym urządzeniu firmy Mytek, która nazywa je cudem inżynierii.

Mytek Audio Empire DAC został zaprojektowany na Brooklynie przez zespół R&D kierowany przez Michała Jurewicza, głównego inżyniera Mytek Audio. Nie ma tu "ruchomych części", wentylatorów czy wirujących napędów. Procesor jest chłodzony przez niestandardowe aluminiowe ciepłowody przymocowane do pokrywy obudowy, wyfrezowane z jednego aluminiowego bloku.

Przetwornik cyfrowo-analogowy ma zapewniać najwyższą wydajność. Komputery są galwanicznie izolowane od płytki analogowej DAC, a szum komputerowy/EMI eliminowany przez klatkę Faradaya. Płyty procesora I7 można będzie latwo wymienić w następnych generacjach.

Silnik Roon OS / projekt Empire oparty na systemie Mytek OS / został zaprojektowany tak, aby można go było aktualizować przez wiele lat.

Mytek Audio Empire DAC

Mytek Audio Empire DAC to najlepszy przetwornik C/A, jaki kiedykolwiek powstał w Mytek. Korzysta z dwóch 8-kanałowych chipsetów ES9038PRO, po jednym na kanał we w pełni zbalansowanej konfiguracji dual mono. ES9038PRO to chipset DAC o najwyższej na świecie wydajności z zakresem dynamiki 140dB w zrównoważonym trybie mono.

Mytek Audio Empire DAC to kompletny system Roon. Wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi lub przewodową i zalogować do wybranej usługi streamingu HI-RES. Konfiguracja sieci została już starannie zoptymalizowana - procesory I7 o niskim poziomie szumów nie mają ruchomych części i są zasilane przez niskoszumowe, przewymiarowane liniowe zasilacze.

Całkowicie zbalansowany tor audio zaprojektowany bez względu na koszty w obwodach analogowych i DAC, 3 przewymiarowane liniowe zasilacze dla układu cyfrowego, dla lewego i prawego obwodu DAC/analogowego, każdy z ekranowanym niskoszumowym transformatorem toroidalnym z automatyczną regulacją do 100-240VAC.

Mytek Audio Empire DAC

• WEJSCIA I WYJSCIA ANALOGOWE
Empire jest wyposażony w przedwzmacniacze gramofonowe M/M, M/C oparte na niklu xformer, 2 analogowe wejścia zbalansowane, każde wejście z regulowaną czułością wejściową, 2 niezależnie wybierane wyjścia, zarówno zbalansowane, jak i RCA.
• WEJŚCIA CYFROWE DAC
Streamer, SPDIF, optyczny, USB2, HDMI (2-kanałowy) i Roon End Point, wszystkie z PCM DSD i MQA
• DYSK SSD
Wewnętrzny dysk SSD o pojemności 8 TB. Akceptuje wszystkie zewnętrzne dyski USB3, USBC i sieciowe.
• WBUDOWANA PLATFORMA DAC/PRZEDWZMACNIACZ MYTEK OS
Umożliwia przyszłe aktualizacje funkcjonalne i nowe funkcje DSP przetwornika cyfrowo-analogowego/przedwzmacniacza przez cały okres użytkowania produktu.

Mytek Empire Streamer DAC będzie dostępny w wybranych Salonach Audio /Mytek Premium Dealer/.

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu