Kamasi Washington w warszawskiej Stodole

14 listopada 2018 Koncerty

Kamasi Wshington wraca do Warszawy, by ponownie wystąpić w klubie Stodoła. Koncert jest przewidziany na kwiecień 2019 r.

Amerykański jazzman swój niebywały talent odkrył, mają 13 lat, kiedy to zaczął grać "Sleeping Dancer Sleep On” Wayne`a Shortera, mimo że nigdy wcześniej nie miał w rękach saksofonu. Jakiś czas później zajął miejsce saksofonisty tenorowego w Academy of Music and Performing Arts w Alexander Hamilton High School, założył również swój własny zespół - "Young Jazz Giants". Naturalną koleją rzeczy otrzymał stypendium na University of California w Los Angeles, gdzie studiował etnomuzykologię.

Pierwszą płytę młody muzyk nagrał już na pierwszym roku studiów. Album odkrył jego muzyczną dojrzałość, definiując nowe brzmienie jazzu. Po ukończeniu drugiego roku Kamasi Washington pojechał w pierwszą krajową trasę po zachodnim wybrzeżu z hiphopową legendą, Snoop Doggiem, gdzie występował u boku najbardziej utalentowanych młodych muzyków w kraju. Na swoim koncie zapisał później współpracę także z jazzowymi legendami jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock czy artystami eksperymentującymi z muzyką nie dającą się zaszufladkować w jednym gatunku, takimi jak Thundercat czy Flying Lotus.

W 2015 roku Kamasi Washington wydał krążek "The Epic", który przyjęto z niezwykłym entuzjazmem. Płyta zebrała nagrody za najlepszy album roku. Wyczekiwana kontynuacja debiutanckiego alumu ("Heaven and Earth"), została podzielona na dwie części, za pomocą których Washington konfrontuje rzeczywistość z kosmicznym teatrem. W ten sposób artysta rozlicza się z obecnym globalnym chaosem i przedstawia swoją wizję przyszłości. Utworom "Fists of Fury" i "The Space Travelers Lullaby" towarzyszą obrazy stworzone przez uznaną brytyjską artystkę i reżysera - Jenn Nkiru, odpowiedzialną m.in. za produkcję hitowego klipu "APESHIT" Beyonce i Jay-Z. Bogate wizualne kontekstualizacje inspirowane są bardziej ekspansywną współpracą przy filmowym projekcie "Heaven And Earth" który ma zostać opublikowany w późniejszym terminie.

Organizatorem koncertu jest Go-Ahead.

Źródło: Stodoła

Koncerty
11
Kamasi Washington - Warszawa
Marzec /
 Warszawa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00 (wejście)

Bilety: sprzedaż rusza w najbliższy piątek, 16 listopada, o 11:00

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu