Kamasi Washington w warszawskiej Stodole

Koncerty

Kamasi Wshington wraca do Warszawy, by ponownie wystąpić w klubie Stodoła. Koncert jest przewidziany na kwiecień 2019 r.

Dodano: 14 listopad 2018

Amerykański jazzman swój niebywały talent odkrył, mają 13 lat, kiedy to zaczął grać "Sleeping Dancer Sleep On” Wayne`a Shortera, mimo że nigdy wcześniej nie miał w rękach saksofonu. Jakiś czas później zajął miejsce saksofonisty tenorowego w Academy of Music and Performing Arts w Alexander Hamilton High School, założył również swój własny zespół - "Young Jazz Giants". Naturalną koleją rzeczy otrzymał stypendium na University of California w Los Angeles, gdzie studiował etnomuzykologię.

Pierwszą płytę młody muzyk nagrał już na pierwszym roku studiów. Album odkrył jego muzyczną dojrzałość, definiując nowe brzmienie jazzu. Po ukończeniu drugiego roku Kamasi Washington pojechał w pierwszą krajową trasę po zachodnim wybrzeżu z hiphopową legendą, Snoop Doggiem, gdzie występował u boku najbardziej utalentowanych młodych muzyków w kraju. Na swoim koncie zapisał później współpracę także z jazzowymi legendami jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock czy artystami eksperymentującymi z muzyką nie dającą się zaszufladkować w jednym gatunku, takimi jak Thundercat czy Flying Lotus.

W 2015 roku Kamasi Washington wydał krążek "The Epic", który przyjęto z niezwykłym entuzjazmem. Płyta zebrała nagrody za najlepszy album roku. Wyczekiwana kontynuacja debiutanckiego alumu ("Heaven and Earth"), została podzielona na dwie części, za pomocą których Washington konfrontuje rzeczywistość z kosmicznym teatrem. W ten sposób artysta rozlicza się z obecnym globalnym chaosem i przedstawia swoją wizję przyszłości. Utworom "Fists of Fury" i "The Space Travelers Lullaby" towarzyszą obrazy stworzone przez uznaną brytyjską artystkę i reżysera - Jenn Nkiru, odpowiedzialną m.in. za produkcję hitowego klipu "APESHIT" Beyonce i Jay-Z. Bogate wizualne kontekstualizacje inspirowane są bardziej ekspansywną współpracą przy filmowym projekcie "Heaven And Earth" który ma zostać opublikowany w późniejszym terminie.

Organizatorem koncertu jest Go-Ahead.

Źródło: Stodoła

Koncerty

marzec

11

poniedziałek

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00 (wejście)

Bilety: sprzedaż rusza w najbliższy piątek, 16 listopada, o 11:00

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj