Jaromir Nohavica w warszawskiej Stodole

Koncerty

Po ogromnym sukcesie koncertów w 2016 roku Jaromír Nohavica powraca do warszawskiej Stodoły. Czeski piosenkarz, autor tekstów, poeta wystąpi na deskach Klubu dwukrotnie, 31 maja oraz 1 czerwca.

Dodano: 18 styczeń 2019

Wśród piosenek Nohavicy są zarówno utwory poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Twórczość mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim Artysty przesiąknięta jest również polskimi akcentami. Artysta swobodnie mówi po polsku, niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej.

Pierwszy autorski album Jaromir Nohavica wydał w 1988 roku, premierowym projektem studyjnym była jednak płyta "Mikimauzoleum", która pojawiła się na rynku pięć lat później. Stała się jednocześnie jednym z najpopularniejszych czeskich wydawnictw muzycznych. Nowatorskie jak na owe czasy aranżacje stworzył Karel Plíhal. Kolejny projekt studyjny "Dziwny wiek" otrzymał Czeskie Grammy za płytę roku 1996.

W 2017 roku piosenkarz wydał album pt. "Poruba", który chwilę po premierze zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz uznanie w sieci. W roku ubiegłym na muzycznych półkach pojawiła się płyta "V Gongu", na której zapisano koncert zarejestrowany w 2012 roku z orkiestrą Janáčkovou filharmonií w Ostrawie

U boku Jaromíra Nohavicy gościnnie wystąpią Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Planka (instrumenty perkusyjne).

Koncerty

maj

31

piątek

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 129 zł/149 zł/169 zł do kupienia na www.stodola.pl i www.ticketclub.pl

czerwiec

01

sobota

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 129 zł/149 zł/169 zł do kupienia na www.stodola.pl i www.ticketclub.pl

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj