Koncert otwarcia 56. festiwalu Jazz nad Odrą

01 grudnia 2020 Koncerty

Jazz Nad Odrą odbędzie się po raz 56. Koncert otwarcia z powodu sytuacji wywołanej koronawirusem został przełożony na maj 2021 r. Tego dnia zagrają m.in. Leszek Możdżer i Lars Danielsson.

Poniedziałkowy rozpocznie się od występu młodej pianistki, aranżerki i kompozytorki, która od swojego debiutu w 2017 roku (album "Forthright Stories") zbiera tylko entuzjastyczne recenzje.

Projekt Kasia Pietrzko Trio – oprócz artystki - tworzą perkusista i kompozytor Piotr Budniak oraz Andrzej Święs, czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Ich wspólne kompozycje zwracają uwagę świeżością, klarownością i przejrzystością, a grę zespołu cechuje niezwykła dbałość o dobrą jakość brzmienia.

Gwiazdą wieczoru będą wyjątkowi artyści, którzy nie po raz pierwszy staną razem na scenie - Leszek Możdżer (pianista, dyrektor artystyczny festiwalu), Lars Danielsson (szwedzki basista i wiolonczelista) oraz perkusista z Izraela Zohar Fresco. Towarzyszyć im będzie orkiestra Holland Baroque.

W projektach tworzonych przez Możdżer Danielsson Fresco Trio nic nie jest oczywiste. Ich produkcje docenia się za subtelne i wyrafinowane brzmienie oraz osiąganie harmonii między kluczową dla natury jazzu improwizacją a melodyjną przystępnością.

Trio ma na koncie trzy studyjne albumy: "The Time" z tytułem Diamentowej Płyty oraz "Between us and the light" oraz "Polska", które osiągnęły już status Podwójnej Platyny.

Tym razem muzycy do nagrań kolejnego albumu zaprosili orkiestrę Holland Baroque, z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę "Earth Particles". Koncert w Narodowym Forum Muzyki będzie jednocześnie premierą nowej płyty oraz inauguracją związanej z nią trasy koncertowej.

Koncerty
21
56. Jazz nad Odrą - koncert otwarcia
Maj /
 Wrocław

Gdzie: Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 125 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu