DOUG PAISLEY

Doug Paisley

Doug Paisley

Wykonanie

Nagranie

Kiedy ostatnio, po raz n-ty w moim życiu oglądałem film "Kill Bill Vol. 2", jak zwykle zachwycałem się niesamowitą ścieżką dźwiękową, w tym wspaniałym fragmentem z piosenką Johnny'ego Casha. Gdy po raz pierwszy w utworze "What About Us?" usłyszałem Douga Paisleya, jego muzyka skojarzyła mi się właśnie z dziełem Quentina Tarantino.

Doug Paisley to wykonawca muzyki, który idealnie pasuje do tego przykładu, gdyż nagrywa dźwięki łączące kilka światów. Jest to bowiem artysta współczesny, który odwołuje się w swojej twórczości do korzeni folku i country. Nie jest to drugi Bob Dylan czy potomek Neila Younga. Nie sądzę byśmy kiedykolwiek w tym gatunku mieli kolejnych, tak wpływowych artystów. Jednak Doug w tym co robi jest perfekcyjny. Zachowuje swój charakter, a jego muzyka jest subtelna, ciepła i klimatyczna.

Świetnym pomysłem było otworzenie albumu utworem "What About Us?", którego przytulny nastrój potęgują dźwięki organów. Z takim początkiem, później wydaje się, że już bez trudu artysta prowadzi nas przez kolejnych osiem kompozycji. Cieszy fakt, że nie jest ich więcej i że coraz liczniejsi muzycy zdają sobie sprawę, że ilość nie zawsze idzie w parze z jakością

Doug Paisley nagrał album bardzo eklektyczny, świetny na inaugurację wieczoru: samotnego lub we dwoje. Elementy country są tu wyważone i nie ma mowy o wykorzystaniu czegokolwiek obciachowego z tego gatunku. Najważniejsze jednak, że słuchanie płyty sprawia ogromną przyjemność i czuje się, że nie ma tu sztuczności. Nikt nie kazał Dougowi nagrać właśnie takiego albumu. On po prostu czuł, że spełnia się w tych dźwiękach. To esencja tego co w latach 70. odegrałoby niemałą rolę w budowaniu muzycznego rynku. Dzisiaj trafi do garstki uważnych słuchaczy, którzy ponadto przekonają się, że ostatnio pojawia się coraz więcej interesujących artystów z Kanady. To sukces, że w czasach iPodów takie płyty mogą jeszcze powstawać.

M. Kubicki
No Quarter

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu