33 1/3

SUSHEELA RAMAN
33 1/3

Folk

  • Wykonanie
  • Nagranie

Co roku powstają dziesiątki albumów z kowerami, ale tylko nieliczni artyści potrafią wnieść coś nowego do dobrze znanych, oryginalnych wersji piosenek. Z pewnością ta sztuka udała się mieszkającej w Wielkiej Brytanii Susheeli Raman, córce indiańskich emigrantów.

Swoim melodyjnym głosem i stonowanymi, na wpółakustycznymi opracowaniami Susheela Raman potrafi zaintrygować słuchacza, skupić na sobie uwagę. Zmiany aranżacji i tempa często są tak znaczące, że doprawdy trudno rozpoznać pierwowzór. A sięgnęła po samą klasykę, utwory z repertuaru Nirvany, Johna Lennona, Boba Dylana, Jimmy`ego Hendrixa, Lou Reeda czy Joy Division. Nasyciła je folkowym klimatem, wprowadziła elementy muzyki indiańskiej i hinduskiej, przez co zabrzmiały dość egzotycznie, hipnotyzująco i tajemniczo.

Grzegorz Dusza
XIII BIS/KARTEL

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj