Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Loaded

THE WOOD BROTHERS
Loaded

Folk, Blues

Intrygująca okładka, ale nazwiska braci niewiele mówiące. Odwracam pudełko, producent - John Medeski. Ależ oczywiście, to Chris Wood, kontrabasista tria Medeski Martin & Wood i jego brat Oliver Wood, folkowy wokalista i gitarzysta. O tym drugim, przyznam się, wcześniej nie słyszałem, a stał on na czele bluesowego zespołu King Johnson.

To już trzecia płyta The Wood Brothers. Zadebiutowali wspólnym nagraniem "Ways Not To Lose" dwa lata temu. Amerykańskie National Public Radio zaliczyło ich do dziesięciu największych odkryć roku. Później była koncertowa ep'ka, a teraz interesujący album, obok którego nie może przejść obojętnie żaden wielbiciel Boba Dylana, Becka, w ogóle amerykańskiego folku czy bluesa.

Bracia są świetnymi kompozytorami, choć najlepszy utwór płyty to "Angel" Hendriksa zagrany na folkową modłę, ale nie tracący hipisowskiego nastroju. Porwali się również na kompozycję Dylana "Buckets of Rain", ale nie na darmo. Nostalgiczna interpretacja powinna przypaść do gustu fanom wielkiego Boba.

Chyba stanę się miłośnikiem folku, bo ten album bardzo mi się podoba. Szczególnie, kiedy słucham tak zwariowanej wersji tradycyjnego tematu "Make Me Down a Pallet On Your Floor". Rzężąca steel guitar Daricka Campbella wprowadza nastrój swobodnego jam session w barze na zapadłej amerykańskiej prowincji. Jest bosko, na totalnym luzie! W kilku utworach dołączają kompani z tria MMW: klawiaturzysta John Medeski i perkusista Billy Martin. Jednak to Oliver Wood i jego charakterystyczny, surowy śpiew z chrypką dominuje na tej zaskakującej płycie.

Marek Dusza


BLUE NOTE / EMI MUSIC
Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>IRON AND WINE</span> Beast Epic

IRON AND WINE Beast Epic

<span>JULIA HOLTER</span> In The Same Room

JULIA HOLTER In The Same Room

<span>DEAR READER</span> Day Fever

DEAR READER Day Fever

<span>LIVINGSTON TAYLOR</span> Safe Home

LIVINGSTON TAYLOR Safe Home

<span>ASGEIR</span> Afterglow

ASGEIR Afterglow

<span>LAURA MARLING</span> Semper Femina

LAURA MARLING Semper Femina

<span>JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER</span> Overnight

JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER Overnight

<span>DAVID GRAY</span> The Best Of

DAVID GRAY The Best Of

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio