RANDI TYTINGVAG Three

Three
Wykonanie
Nagranie

Ta norweska piosenkarka jest u nas mało znana, mimo że niniejszy album to już piąta pozycja w jej dyskografii. Co prawda ukończyła jazzową wokalistykę w Londynie i wyczuwalne są nadal w jej głosie echa miękkiego swingowania, jednak obecnie trudno jej rzewne śpiewanie popularnych piosenek nazwać jazzowym.

Również oprawa instrumentalna jej kolegów (Dag S. Vagle - gitara i śpiew oraz Erlend Aasland - bandżo, gitara, preparowany fortepian i śpiew) jest najbardziej związana ze stylem amerykańskiego folku. Natomiast to, co oferuje to świetnie zintegrowane trio, trzyma bardzo wysoki standard.

Na czternaście zaprezentowanych utworów sześć stanowią kompozycje własne Randi Tytingvag, które doskonale harmonizują z takimi szlagierami, jak "Ich bin von Kopf bis Fuss auf Liebe eingestellt" z repertuaru Marleny Dietrich, czy "What a Wonderful World" Louisa Armstronga.

Interpretacje większości piosenek są bardzo starannie przez Randi Tytingvag wyakcentowane. Jej głos jest z jednej strony bardzo delikatny, z drugiej zaś - przekonywająco mocny i czysty. W odpowiednich momentach splata się z nim często męski duet i wtedy wydaje się nam, że jesteśmy na festiwalowym występie w środku Stanów. Piękno głosu Tytingvag uwypukla doskonale dokonane nagranie.

Cezary Gumiński
EMOTION/GIGI

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu