Chain of Days

SILJE NERGAARD
Chain of Days

Folk / jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Silje Nergaard miała szesnaście lat debiutując w 1990 r. albumem "Tell Me Where You`re Going". W utworze tytułowym na gitarze zagrał Pat Metheny i to była trampolina w karierze norweskiej wokalistki. Później radziła sobie sama.

Artystka skompletowała świetny zespół z Tordem Gustavsenem przy fortepianie. Kolejne albumy stawały się bestsellerami, a "At First Light" jest dotąd najlepiej sprzedającą się płytą jazzową w historii norweskiej fonografii.

Za aranżację tytułowej piosenki z albumu "A Thousand True Stories" nagranego z holenderską Metropole Orchestra jej dyrygent otrzymał nominację do Grammy. - Kiedy ukazał się mój piętnasty album "Chain of Days" byłam tak podekscytowana, jakby to był mój debiut – mówi Silje Nergaard. Każda piosenka ma swój unikalny świat i opowiada swoją małą historię, którą się mogę z wami podzielić. Wybrałam też piosenkę grupy A-ha. To ballada "Chain of Days", swoisty hołd dla zespołu, który stał się symbolem sukcesu norweskich twórców muzyki popularnej.

Nastrojową piosenkę "The Dance Floor" zaśpiewała z amerykańskim wokalistą Kurtem Ellingiem. Utwór kojarzy się z najlepszymi poetyckimi balladami Leonarda Cohena, a to za sprawą głosu Ellinga i oszczędnej w instrumenty aranżacji. Doskonała produkcja albumu i znakomity efekt w postaci jedenastu potencjalnych przebojów dowodzi, że nie tylko w Ameryce czy W. Brytanii można nagrać atrakcyjny album.

Marek Dusza
OKEH/SONY

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj