Overnight

JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER
Overnight

Folk

  • Wykonanie
  • Nagranie

Josienne Clarke i Ben Walker po raz pierwszy spotkali się w 2009 roku w studiu nagraniowym w Londynie. Josienne szukała gitarzysty do swojego zespołu, Ben w tamtym czasie grał indie rock. Na jej solowym albumie "One Light Is Gone" zagrał nie tylko na gitarze, ale także przygotował dla niej aranżacje smyczkowe. Rok później utworzyli już pełnowymiarowy duet, a w 2014 roku zostali nominowani do dwóch nagród BBC Radio 2 Folk Awards.

Josienne swoim wyjątkowym śpiewem z pogranicza muzyki klasycznej i ludowej potrafi doprowadzić ludzi do łez. Z kolei Ben jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów grających na akustyku. Ich najnowsze dzieło "Overnight" zawiera 12 kompozycji, z których osiem to autorskie utwory, zaś cztery - interpretacje cudzych piosenek.

Duet zręcznie połączył tu barwne celtyckie melodie z amerykańskim country, folkiem, bossa novą i klasycznymi smyczkowymi brzmieniami. Muzycy sięgnęli po utwór Gillian Welch "Dark Turn Of Mind", ubarwiając go partią wiolonczeli, a pierwotnie napisana na lutnię ballada Johna Dowlanda "Weep You No More Sad Fountains" ma jazzowy posmak. Całość uzupełnia "Sleep" Ivorego Gurney`a - poruszająca interpretacja pieśni z czasów pierwszej wojny światowej. Walory płyty podnosi audiofilska realizacja nagrania.

Grzegorz Dusza
ROUGH TRADE/SONIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj