PETER HAMMILL From the Trees

From the Trees
Wykonanie
Nagranie

Peter Hammill na muzycznej scenie zabłysnął już pod koniec lat 60., dowodząc kultowym zespołem Van der Graaf Generator. Stworzył jedyny w swoim rodzaju muzyczny świat, niepodobny do jakiegokolwiek innego progresywnego artysty. Swoje eksperymenty kontynuuje na solowych albumach, niezmiennie fascynując i zaskakując.

Nowością na najnowszej jego płycie jest brak perkusji. Peter Hammill sam zagrał na basie, fortepianie, organach i gitarze akustycznej oraz wyprodukował album. Taki dobór instrumentów wymusił muzyczną formułę. Na "From the Trees" nie ma długich, wielowątkowych kompozycji charakterystycznych dla rocka progresywnego. Piosenki mają zwartą formę i oszczędne aranżacje. Melodię intonuje zwykle fortepian bądź gitara akustyczna.

Tym sposobem Peter Hammill kieruje swoje muzyczne poczynania w kierunku folku, tak jak to robi Ian Anderson z Jethro Tull. Wyjątkowego charakteru muzyce nadaje charakterystyczny teatralny wokal Anglika. To nie jest muzyka łatwa w odbiorze, ale jeśli damy Hammillowi szansę, odwzajemni się nam pięknymi brzmieniami, wysublimowanymi wielogłosowymi partiami wokalnymi i niebanaln ą poetyką tekstów.

Marek Dusza
FIE!/SONIC

INNE PŁYTY AUTORA
Thin Air
Rock
Thin Air
"Thin Air", trzydziesty solowy album w karierze Petera Hammilla  zdominował temat przemijania. Nieco teatralny sposób narracji przywoływać może skojarzenia z Davide`m Bowie’m i Peterem Gabrielem, choć tak właściwie to oni na początku swej drogi czerpali inspirację z jego twórczości.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu