KWIAT JABŁONI
Niemożliwe
Niemożliwe
Wykonanie
Nagranie

Kwiat Jabłoni rozkwitł w ubiegłym roku, kiedy na YouTubie pojawił się teledysk do piosenki "Dziś późno pójdę spać". Bratersko-siostrzany duet Jacka i Kasi Sienkiewiczów za pomocą prostych środków stworzył piosenkę, która z miejsca zapada w pamięć. Urokliwa melodia, refleksyjny tekst, emanujące ciepłem damsko-męskie wokale i nietuzinkowa oprawa muzyczna sprawiły, że teledysk doczekał się 6 mln odsłon. A to była tylko uwertura do bardzo udanego albumu.

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem został zaczerpnięty z projektu amerykańskich muzyków Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Na tym kończą się jednak porównania, bo do tego akustycznego zestawu rodzeństwo dodało jeszcze szczyptę elektronicznych brzmień. 

Połączenie americany z indie popem dało znakomity efekt. Wybijającym się jest tu głos Kasi o folkowo-country’owym zabarwieniu. Daje on nagraniom lekkości, dziewczęcej delikatności i naturalności. Piosenki Kwiatu Jabłoni sprawiają wrażenie sielanki, choć teksty zmuszają do refleksji. Nie ma w nich wyszukanej poetyki, a jednak trafiają w samo serce.

Płyta "Niemożliwe" może stanowić doskonałą odskocznię od codziennej szarości życia. Jest jak kolorowy kwiat, który wita wiosnę - niesie za sobą pozytywną energię i zaraża optymizmem.

Grzegorz Dusza
Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu