STEVE GUNN
The Unseen In Between
 The Unseen In Between
Wykonanie
Nagranie

Od ponad dekady Steve Gunn wyczarowuje na swoich albumach wciągające, psychodeliczne krajobrazy. Podąża dokładnie tą samą ścieżką co Kurt Ville, z którym łączy go nie tylko ta sama wytwórnia płytowa, lecz także gust i talent.

Tak jak u jego przyjaciela, w twórczości Gunna na pierwszy plan wybija się motyw podróży. "The Unseen in Between" to idealny soundtrack do samochodowej wyprawy w nieznane. Steve Gunn zapuszcza się w świat wyjęty niczym z filmów kina drogi. Muzyka jest przepełniona melancholią za dawnymi czasami. Stąd tak wiele odniesień do amerykańskiego folku i psychodelicznego rocka początku 70.

"New Moon" przywołuje słynne dzieło "Astral Weeks" Vana Morrissona. "Stonehurst Cowboy" jest duetem na surową gitarę akustyczną i wolną linię basu zagraną przez muzycznego kierownika Boba Dylana – Tony’ego Garniera. Inspirowany fi lmem o tym samym tytule "Vagabond" stanowi hołd dla wszystkich wędrowców, wolnych ludzi, którzy żyją poza światem wyznającym jedynie kult pieniądza.

"New Familiar" to wspaniała psychodeliczna jazda po bezdrożach Ameryki z nawiedzonymi dźwiękami gitary. Album Steve’a Ganna ujmuje ciepłą atmosferą i wypełniony jest dobrymi melodiami. Muzyka czasem wydaje się zbyt rozwlekła, pozbawiona pazura, ale w tym właśnie tkwi cały jej urok i siła.

Grzegorz Dusza
Matador/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu