SHARON VAN ETTEN

Remind Me Tomorrow

Remind Me Tomorrow

Wykonanie

Nagranie

Kiedy słucham piątego albumu Amerykanki Sharon Van Etten, przychodzą mi na myśl takie postacie kobiecego rocka, jak Cat Power, Anna Calvi czy PJ Harvey. Z pewnością łączy ją także silne pokrewieństwo z Julee Cruize i kultowym serialem Miasteczko Twin Peaks.

W jego trzecim epizodzie Sharon zagrała wokalistkę śpiewającą na scenie w klubie, czyli samą siebie. Taki kameralny klimat mają także piosenki na jej nowej płycie - są przykryte mgiełką tajemnicy, brzmiące bardzo nostalgicznie i eterycznie.

Od wydania ostatniego albumu Sharon Van Etten minęło prawie pięć lat. Przez ten czas mocno zmieniła swoje muzyczne upodobania. Dominujące na poprzednich albumach gitary zostały schowane na dalszym planie.

Amerykankę poważnie zainteresowały syntezatory, które zdynamizowały brzmienie piosenek. Jedna z nich, zresztą najbardziej przebojowa, "Jupiter 4", przyjęła tytuł od nazwy syntezatora, na którym powstała. To jednak tylko fasada, atrakcyjna oprawa dla bardzo kobiecych piosenek o indie folkowych korzeniach.

Rzewny głos Sharon Van Etten nadaje klimat całemu albumowi "Remind Me Tomorrow", choć sama artystka mówi, że znalazła już swoje szczęście. Czuje się spełniona pełniąc rolę żony i matki, a w komputerze ma zapisane pomysły jeszcze na kilka albumów.

Grzegorz Dusza
JagJaguwar/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu