KRZYSZTOF PENDERECKI Double Concerto

Double Concerto
Wykonanie
Nagranie

Nagroda Grammy dla płyty "Penderecki Conducts Penderecki", nagrana w Filharmonii Narodowej, zachęca do wysłuchania innych kompozycji naszego najwybitniejszego, żyjącego kompozytora, wykonywanych pod jego kierunkiem. Taką serię kontynuuje wytwórnia DUX, a na kolejnej płycie znajdziemy nowsze koncerty Mistrza zarejestrowane w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus i solistów.

Magnesem jest udział pianisty Szymona Nehringa, który właśnie wygrał konkurs im. A Rubinsteina w Tel-Avivie. Nehring wykonuje Koncert fortepianowy Pendereckiego z nowym finałem napisanym w 2007 r. Młody pianista doskonale czuje się nie tylko w klasycznym repertuarze, ale i w muzyce współczesnej, szczególnie gdy batutę trzyma sam kompozytor.

Album otwiera Koncert podwójny (2012) napisany dla Juliana Rachlina tak, by sam mógł nagrać w nim partię skrzypiec i wiolonczeli. Tu solistami są: skrzypek Jakub Haufa i wiolonczelista Marcel Markowski grający na instrumentach francuskiego lutnika Stephana von Beahra.

Prapremiera dzieła na festiwalu Warszawska Jesień wywołała entuzjazm pobudzonej emocjonalnie publiczności i kontrowersje krytyków. Album "Double Concerto" dopełnia wymagające Concertino na trąbkę i orkiestrę (2015), w którym solistą jest Aleksander Kobus.

Marek Dusza
DUX

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu