God`s Problem Child

WILLIE NELSON
God`s Problem Child

Country

  • Wykonanie
  • Nagranie

Niedawno minęła 84. rocznica urodzin amerykańskiego barda stylu country. Upamiętnia to wydarzenie niniejszy, już 61., album autorski mistrza Willy`ego Nelsona.

Willy Nelson pozostaje aktywny nie tylko w studio, ale nadal dość intensywnie koncertuje. Podobnie jak w przypadku pamiętnego albumu "Band of Brothers" (2014 r.), znaczną część melodyjnych piosenek napisał do spółki z producentem Buddym Cannonem. Kompozycje traktują w sposób raz refleksyjny, raz humorystyczny, o stanie wieku dojrzałego.

Najtrafniej o dystansie seniorów do rzeczy pilnych do zrobienia mówi znakomity utwór "It Gets Easier" z mottem: "byle nie dziś". Podziwu godne, że czysty i ciepły głos Nelsona z lekkim nosowym zaciąganiem nie ulega jakiejkolwiek erozji z wiekiem. Tym śpiewaniem można się ciągle delektować i wysłuchując po raz kolejny kolekcję trzynastu piosenek odkryć za każdym razem jakieś nowe niuanse interpretacyjne.

Do wykonania utworu tytułowego Willy Nelson zaprosił starych kompanów i współautorów: Tony`ego Joe White`a, Leona Russella i Jamey`a Johnsona, by we wzorcowej harmonii wymieniać ważkie strofy wokalne. Wypunktować należy doskonałą jakość techniczną nagrania, w szczególności głosu autora.

Cezary Gumiński
LEGACY/SONY MUSIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj