Grace

LIZZ WRIGHT
Grace

Soul/Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

"Singing In My Soul" - śpiewa radośnie w swojej duszy i na nowej płycie Lizz Wright, a śpiewa tak pięknie i donośnie, że warto zasłuchać się w album "Grace" - szósty w jej dyskografii.

Urodzona w stanie Georgia, zna doskonale i rozumie pieśni Południa Stanów Zjednoczonych. W tym klimacie są utwory takich artystów, jak: Ray Charles, Allen Toussaint, k.d. lang, Bob Dylan, Nina Simone, Sister Rosetta Tharpe. Po płytach głęboko osadzonych w tradycji skorzystała z pomocy producenta Joe Henry’ego, szwagra Madonny, by nadać swym interpretacjom modernistyczne brzmienie.

Lizz Wright słynie ze zmysłowych interpretacji, trafiających prosto w serce wrażliwych słuchaczy. Wystarczy posłuchać kompozycji Allena Toussainta "Southern Nights", by rozczulić się bez reszty - tak sugestywna to przytulanka.

Napisana przez Raya Charlesa piosenka "What Would I Do Without You" nabrała gospelowego charakteru, który dla Lizz Wright wydaje się naturalny. I ten chórek w tle! Evergreen "Stars Fell on Alabama" ujmuje subtelnymi akordami gitary Henry`ego i łagodnym wokalem.

Folkowej pieśni Boba Dylana "Every Grain of Sand" nadała kobiecy charakter, nie osłabiając mocy protest-songu. Ostatnią piosenkę albumu "All the Way Here" Lizz Wright napisała z Maią Sharp, opowiadając z uczuciem o rozterkach pożegnania.

Marek Dusza
CONCORD/UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio