KROKE

Rejwach

Rejwach

Wykonanie

Nagranie

Kompakt zawiera muzykę do aktualnego spektaklu teatralnego "Rejwach". Sztuka jest sceniczną adaptacją książki Mikołaja Grynberga, traktującą o rozterkach narodowościowych współczesnych Żydów. Komplementująca akcje sceniczne muzyka została napisana przez członków zespołu Kroke.

Charakter poszczególnych fragmentów jest dwojaki. Raz są to bezpośrednie nawiązania do kultury żydowskiej z obszaru Europy Wschodniej. Innem razem - fragmenty zawierające bliżej nieokreślony pierwiastek etniczny, a mające na celu wzbogacenie dramaturgii danej sceny widowiska. Napisanie muzyki do sztuki teatralnej było dla Kroke nowym wyzwaniem, różnym od wcześniejszego tworzenia ścieżek dźwiękowych do filmów. 

"Rejwach" wydaje się być zbiorem dość prostych motywów o różnej rozciągłości, bez charakterystycznych dla zespołu bogatych aranżacji i rozległych partii improwizowanych. Ta prostota była jednakże podyktowana potrzebą scharakteryzowania poszczególnych postaci sztuki.

Skład formacji Kroke jest niezmienny: Tomasz Kukurba - altówka, flet, perkusjonalia, gwizd; Jerzy Bawoł - akordeon; Tomasz Lato - kontrabas; z fragmentarycznym wsparciem Sławka Berny’ego - perkusjonalia. Wszyscy w doskonałej formie zagrali z pasją i wyczuciem.

Cezary Gumiński
Universal/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu