Around the Horn

RICK BRAUN
Around the Horn

Smooth Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Trębacz Rick Braun jest w USA niemniej sławny niż Chris Botti. Właśnie ukazał się jego siedemnasty album autorski, a jeśli dodać trzy, jakie firmuje razem z Kirkiem Whalumem i Normanem Brownem pod nazwa zespołu BWB, to ma pokaźną kolekcję płyt, z których każda docierała do pierwszej pozycji najpopularniejszych w kategorii współczesnego jazzu w Europie zwanego smooth jazzem.

Do sięgnięcia po najnowszą produkcję zachęciła mnie wakacyjna okładka, wszak urlopowy czas zachęca do słuchania w samochodzie muzyki lekkiej i rytmicznej. A taką gwarantuje Rick Braun, który zaczynał od muzyki fusion, ale jego najważniejszymi idolami byli: Freddie Hubbard i Miles Davis. Stłumionym brzmieniem nawiązuje jednak do Herba Alberta. Łagodne brzmienie jego trąbki uwielbiają gwiazdy popu: niegdyś Natalie Cole, Tina Turner i Glenn Frey, a także Sade i Rod Stewart.

Nowy album "Around the Horn" ma popowo-jazzowy charakter. Rick Braun zaaranżował w lekko jazzującym stylu popularne przeboje: "Yellow" grupy Coldplay, hit Alicii Keys "In Common" oraz piosenkę Charliego Putha i Seleny Gomez "We Don`t Talk Anymore". W oryginalnej kompozycji Brauna, balladzie "Vila Vita", usłyszymy melodyjną solówkę gitarzysty Petera White`a. Wschodząca gwiazda wokalistyki, Lindsey Webster, śpiewa radiowy hit "Love Take Me".

Marek Dusza

SHANCHIE RECORDS

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj